5/5 - (21 امتیاز)

اگر از علاقمندان به دنیای ارزهای دیجیتال باشید حتما با پرفکت مانی، وب مانی، …. آشنا هستید و به خوبی می‌دانید تنها راه تهیه آنها از طریق وبسایت های آنلاین صرافی و یا همان صرافی آنلاین معتبر انجام می‌گیرد. از دیگر خدمات ارائه شده در صرافی های آنلاین بیت کوین و سایر رمز ارز ها مانند اتریوم، بایننس کوین، سولانا، دوج کوین باست.

با وجود فضای غیر شفاف این روزهای اینترنت اعتماد کردن به بسیاری از وبسایت ها و فروشگاه های اینترنتی کار ساده ای نیست. اینکه بتوانید به یک وبسایت خدماتی و یا فروشگاه اینترنتی اعتماد کنید و مبلغی را در اختیار آن بگذارید مواردی است که حق دارید درباره آن به اندازه کافی تحقیق کنید.

صرافی‌های آنلاین یکی از انواع این وبسایت‌ها هستند که بر بستر اینترنت خدمات دهی میکنند. پی بردن به اعتبار این وبسایت ها قبل از استفاده و پرداخت وجه یکی از چالشهای کاربران در این فضای غیر شفاف است.

ما در این مقاله قصد داریم ویژگی های صرافی های معتبر را توضیح دهیم تا با اطلاع از این ویژگی ها حل این چالش برای کاربران آسان تر گردد.

در ابتدا اجازه بدهید درباره انواع صرافی‌ها توضیح مختصری ارائه دهیم.

خرید بیت کوین آنلاین

انواع صرافی آنلاین

صرافی‌های آنلاین به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

دسته اول صرافی هایی که مانند واسطه عمل می‌کنند، خریدار و فروشنده را به هم وصل کرده و البته قیمت‌ ارز در آن‌ها (برای خرید و فروش) توسط خریدار و فروشنده تعیین می‌شود.

در مقابل دسته دومی وجود دارد که به صورت مستقیم می‌توانید از آنها خرید کنید و به طور کلی خرید و فروش خود را به آنها بسپارید. در این صرافی تعیین قیمت ارزهای دیجیتال توسط خود صرافی تعیین می‌شود و شما موظف خواهید بود مبلغ را به صورت دلار یا ارز مورد نظر وبسایت پرداخت نمایید.

معیارهای انتخاب صرافی‌ آنلاین معتبر

سایت‌های صرافی با داشتن برخی ویژگی‌ها و کسب اعتبار می‌توانند کاربران را هر چه بیشتر به خود جذب کرده و در نتیجه مجموعه‌ای سودآور باشند. اما چه ویژگی‌هایی موجب انتخاب آنان توسط کاربران می‌شود؟

از ویژگی‌هایی که یک سایت صرافی باید دارا باشد، می توان ارائه نرخ‌های واقعی و لحظه‌ای، داشتن نشانی فیزیکی دفتر و استفاده از تلفن ثابت، احراز هویت سریع و آسان، نداشتن محدودیت خرید و فروش، پشتیبانی، تنوع در تعداد ارز، کیف پول داخلی و اختصاصی،  رزومه و سابقه مجموعه را نام برد. در زیر به توضیحات مختصری از هریک از این ویژگی‌ها پرداخته‌ایم.

نرخ‌های واقعی و لحظه‌ای: ارزهای دیجیتال نوسانات شدیدی را به همراه دارند. صرافی‌هایی که بتوانند نرخ ارزها را به صورت واقعی و لحظه‌ای به کاربران ارائه دهند، از اعتبار زیادی نزد کاربران برخوردار هستند. همچنین برخی از صرافی‌ها نرخ‌های غیر واقعی به کاربران نشان داده و پس از اینکه کاربر وجه آن را پرداخت کرد، با نرخ جدیدی سفارش را محاسبه می‌کنند. کاربران باید در این مورد بسیار دقت کرده و صرافی معتبر را انتخاب نمایند.

صرافی معتبر همان قیمتی را که در هنگام ثبت سفارش مشاهده کردید مرجع قرار داده و تراکنش با همان قیمت به انجام می رسد.در صورتی که قیمت پیشنهاد داده به شما در صرافی با قیمت اولیه ی مشاهده شده متفاوت بود می توانید تراکنش مورد نظر را لغو کنید.

داشتن نشانی فیزیکی دفتر و استفاده از تلفن ثابت: با وجود اینکه تمام معاملات به صورت آنلاین انجام میگیرد اما همچنان داشتن نشانی واقعی و داشتن تلفن ثابت برای یک مجموعه می‌تواند برای کاربران بسیار مهم و قابل اعتماد باشد و اطمینان کاربران را افزایش دهد زیرا در این صورت در صورت بروز هر گونه مشکل می‌توانند آن را به صورت حضوری پیگیری کنند.

احراز هویت سریع در صرافی آنلاین

احراز هویت سریع و آسان: هرچند که ممکن است احراز هویت مرحله ای به نظر زمانبر بیاید، اما برای جلوگیری از ورود پول‌های کثیف در بازار ارزهای دیجیتال، امر مهمی است. وب سایت منتخب شما باید بتواند احراز هویت را به صورت سریع و آسان انجام دهد.

در صرافی های معتبر، روند احراز هویت از قبل مشخص و ساده است. به نحوی که هر فردی با داشتن حداقل سواد قادر به انجام آن باشد. شما می توانید سوالات احتمالی خودتان درباره ی احراز هویت را بدون هیچ گونه نگرانی از واحد پشتیبانی صرافی بپرسید.

نداشتن محدودیت خرید و فروش: ارزهای دیجیتال به عنوان یک بازار سرمایه باید قابلیت تبادل مالی در حجم بالا را داشته باشد. از این رو در انتخاب صرافی خود حتما به این موضوع توجه داشته باشید. نکته قابل توجه در این مورد این است که صرافی های آنلاین معمولا سقف خدمات کاربران جدید را پایین تر در نظر گرفته تا به مرور زمان و در صورت سلامت معاملات کاربر سقف خدمات را افزایش دهند. شما می‌توانید از صرافی مورد نظر خود درباره نحوه افزایش سقف تراکنش های روزانه سوال بپرسید.

در صرافی آنلاین داماهی پی برای کاربران جدید راه حل جایگزینی در نظر گرفته شده است. برای این منظور کاربران جدید میتوانند با ثبت شماره تلفن ثابت خود سقف خرید روزانه خود را افزایش دهند.

در صورت نداشتن تلفن ثابت با همکاران واحد پشتیبانی داماهی پی تماس گرفته و راه های ارتقای سقف روزانه ی تراکنش ها را بپرسید.

پشتیبانی: در ارزهای دیجیتال امکان تخصیص خدمات ویژه پس از فروش وجود ندارد. اما خدماتی که می‌تواند از کاربر پشتیبانی کند، راهنمایی کافی اوست. بدلیل کمبود بسترهای اطلاعاتی در زمینه ارزهای دیجیتال در صورتی که بتوانید با صرافی آنلاین خود ارتباط برقرار کرده و از پشتیبانی و راهنمایی آنها استفاده کنید، صرافی مناسبی انتخاب کرده اید. کارشناسان داماهی پی آماده هستند تا در کمترین زمان ممکن به پرسش های شما درباره ارز های دیجیتال پاسخ دهند. همچنین مقالات موجود در بخش بلاگ داماهی پی می تواند راهگشای بسیاری از کاربران باشد. نحوه خرید و فروش انواع ارز به صورت ویدیو و راهنمای تصویری برای سهولت کاربران قرار گرفته است.

تنوع در تعداد ارز های صرافی

تنوع در تعداد ارز: بسیاری از مجموعه‌ها فقط ارزهای بالای جدول رتبه‌بندی را تامین می‌کنند. و امکان خرید یا فروش سایر ارزها را ندارند. صرافی خوب و قابل اعتماد امکان خرید ارزهای زیادی را در اختیار شما می‌گذارد. البته شما می‌توانید با خرید ارز های دیجیتال معروف مانند بیت کوین یا ارز های دیجیتالی که صرفا برای همین منظور ایجاد شده اند و به آنها استیبل کوین گفته می‌شود (مانند تتر) در وبسایت صرافی های بین المللی مانند کوینکس و بایننس ارز دیجیتال مد نظر خود را تهیه کنید.

داماهی پی هم اکنون بیش از 30 نوع ارز دیجیتال متنوع را به کاربران ارائه می کند.همچنین خرید توکن هایی که به صرافی های متمرکز وارد نشده اند از طریق بایننس اسمارت چین و اتریوم امکان پذیر است و این کوین ها در داماهی پی عرضه شده است.

کیف پول داخلی و اختصاصی: کیف پول جاییست که شما در آن دارایی خود را نگهداری می‌کنید. به دلیل تحریم‌ها اکثر کیف پول‌های خارجی برای کاربران ایرانی غیرفعال هستند البته هنوز هم امکان پیدا کردن کیف پول های ایمن و رایگان وجود دارد. کاربران باید وب سایت‌هایی را انتخاب کنند که همیشه در دسترسشان باشد و بتوانند به راحتی از آن استفاده نمایند.

اما استفاده از کیف پول ارائه شده توسط صرافی های ایرانی به کاربران توصیه نمی شود. در این صورت در صورت ایجاد مشکل برای صرافی، ارز های دیجیتال کاربران مسدود شده و قابل برداشت نخواهد بود.

رزومه و سابقه مجموعه: سابقه یک مجموعه و اطلاع از فعالیت‌های مجموعه مثل: شرکت در همایش‌ها، نمایشگاه‌ها سابقه ی کاری طولانی مرتبط با بازار های مالی و هرگونه فعالیت در جهت فرهنگ سازی و ارتقای دانش کاربران، می‌تواند کاربران را در انتخاب آن مجموعه ی صرافی آنلاین ترغیب کند.

سایر موارد مهم

همچنین نکات زیر را برای تشخیص یک صرافی آنلاین معتبر به خاطر بسپارید:

کارمزدها و نحوه قیمت گذاری‌ها در صرافی موردنظر چگونه است.

بررسی کنید که صرافی موردنظر چقدر در بازار اعتبار دارد.

اینکه آدرس صرافی در لیست کلاهبرداری نباشد قطعا از مهم‌ترین موارد است.

سرمایه گذاران صرافی و میزان سرمایه در حال گردش آن چه مقدار است؟

کاربران صرافی آنلاین

چه تعداد کاربر دارد و حجم معاملات صرافی چقدر است؟شاید کسب اطلاعات در این باره ساده نباشد، اگر شخص معتبری یک صرافی را به شما معرفی کرد شاید بتوان با بررسی سایر موارد به صرافی مورد نظر اعتماد کرد.

اینکه چه تیمی پشت این صرافی وجود دارد و وضعیت استفاده از تکنولوژی توسط صرافی چگونه است ممکن است به ظاهر مسئله مهمی نباشد اما به ما اعتماد کنید! از مهم‌ترین عواملی است که باید به آن توجه کنید.

با بررسی سایت و بلاگ آن مطمئن شوید که صرافی فعال است. می‌توانید در مورد موضوعی که در وبلاگ صرافی خوانده اید سوال بپرسید در این صورت می‌توانید ببینید صرافی مورد نظر شما چه قدر فعال است و تا چه اندازه به خدمات مشتریان توجه می‌کند.

با توجه به موارد ذکر شده در مورد صرافی‌ها اکنون آماده خواهید بود که صرافی قابل اعتماد خود را پیدا کنید.

راه دور نروید! داماهی پی با بررسی نیاز شما، قابل اعتماد و در دسترس است.

البته شما همواره برای بررسی موارد ذکر شده زمان خواهید داشت توصیه می‌کنیم بررسی های خود را هر چه سریعتر به اتمام برسانید تا مدت زمان زیادی را از دست ندهید. پس از اتمام بررسی‌های خود به صفحه ثبت نام رفته و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید. در صورت مواجهه با هرگونه مشکل حین انجام تراکنش، می‌توانید با ارسال تیکت با کارشناسان داماهی پی در ارتباط باشید.

ما در داماهی پی با احترام به اعتماد شما، محیطی امن را برای تراکنش های مالی شما فراهم کرده ایم.

ثبت نام در داماهی پی

برای ثبت نام و احراز هویت در داماهی پی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

ثبت نام در داماهی پی

ثبت نام و احراز هویت در داماهی پی در کوتاه ترین زمان ممکن قابل انجام است. برای استفاده از خدمات داماهی پی مانند خرید بیت کوین، سولانا و پولکادات و بیت تورنت همین حالا اقدام کنید.

خرید ارز دیجیتال از داماهی پی

خرید ووچر پرفکت مانی به صورت آنی و تمام اتوماتیک از دیگر خدمات داماهی پی است.

ممنون از وقتی که برای مطالعه این مقاله گذاشتید. لطفا در صورت مفید بودن مقاله با دوستان خود به اشتراک بگذارید. 🙂

برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.