داماهی پی

روش های هک کیف پول تراست ولت و هک اتمیک ولت + راه های جلوگیری از هک کیف پول

بالا بردن امنیت کیف پول ارز دیجیتال
4.8/5 - (25 امتیاز)

همانطور که می دانید یکی از روش های نگه داری ارز های دیجیتال نگه داری آنها در کیف پول ها است. کیف پول هایی نظیر تراست ولت و اتمیک ولت از جمله پرکاربرد ترین کیف پول های موجود هستند.

مقاله مرتبط: نحوه نصب و راهنمای استفاده از کیف پول تراست ولت

مقاله مرتبط: راهنمای استفاده و کار با کیف پول اتمیک ولت

یکی از نگرانی هایی که هنگام استفاده از کیف پول های ارز دیجیتال وجود دارد، در نظر گرفتن امکان هک شدن کیف پول است. در صورتی که کیف پول شما هک شما تمامی دارایی های شما در خطر قرار خواهند گرفت و ممکن است تنها در چند ثانیه تمام سرمایه خود در بازار ارز دیجیتال را از دست بدهید. زیرا هکر ها با در دست داشتن اطلاعات حساب شما می توانند هر کاری انجام دهند. به یکباره تمام ارز های شما را بفروشند و یا اینکه تمام آنها را به حساب خودشان انتقال دهند.

با توجه به سختی ردگیری تراکنش ها (شاید بتوان گفت محال بودن ردگیری تراکنش ها) در بازار ارز های دیجیتال باید تمام تلاش خودمان را بکنیم تا امنیت حسابمان در بالاترین حد ممکن باشد. به قول معروف پیشگیری بهتر از درمان است!!

با بالابردن امنیت حسابتان در هر کیف پولی که از آن استفاده می کنید (پیشگیری) از هک شدن حسابتان (درمان: پیگیری برای بازگرداندن دارایی های ارز دیجیتال شما) جلوگیری کنید.

راه های جلوگیری از هک کیف پول

روش کلی هک کیف پول تراست ولت (Trust wallet) و هک کیف پول اتمیک ولت

افراد کلاهبردار به شیوه ای اطلاعات مربوط به حساب شما را از خودتان دریافت کرده و با داشتن این اطلاعات وارد حساب کاربری شما می شوند. این افراد با داشتن اطلاعات مهم حساب شما گویا تبدیل به صاحب اصلی حساب می شوند.

دریافت اطلاعات حساب شما می تواند با ترفند هایی مانند حل مشکل کیف پول شما، وارد کردن اطلاعات توسط شما در گوگل فرم ها، استفاده از ربات های تلگرامی ناایمن، ارسال پیام به شما در تلگرام و سایر فضاهای مجازی که در آنها فعالیت دارید صورت بگیرد. مثلا فردی به شما در تلگرام پیام می دهد و به شما می گوید یک ارز دیجیتال جدید می شناسد که در مدت زمان کوتاه رشد فوق العاده ای خواهد کرد. او به شما می گوید برای اطلاع از شرایط ارز مذکور اطلاعاتتان را در فرمی که برای شما ارسال می کند وارد کنید. شما با ورود به فرم و پر کردن آن تمامی اطلاعات مربوط به کیف پولتان را در اختیار او قرار می دهید.

در ادامه توضیح مفصل تر نحوه هک کیف پول می پردازیم.

1- لو رفتن کلید خصوصی ارز های به دیجیتال

کیف پول هایی مانند تراست ولت و اتمیک ولت، نگه داری از کلید خصوصی(private key) را به عهده ی خود کاربران قرار داده اند. در صورتی که شما کلید خصوصی private key خودتان را در محلی قرار دهید که همه به آن دسترسی داشته باشند. آنگاه اطلاعات ارز های شما در ریسک بالایی قرار خواهند گرفت. هر شخصی با داشتن کلید خصوصی شما می تواند ارزتان را جابجا کند. اولین کاری که هکر ها بعد از به دست آوردن کلید های خصوصی انجام می دهند. جابجا کردن دارایی های شما است.کلید خصوصی خودتان را تنها به صورت فیزیکی(برای مثال کپی گرفتن از کلید های خصوصی) نگه داری کنید و از ذخیره کردن آن ها در لپ تاپ و گوشی خودداری کنید.

2-ایمیل فیشینگ

فیشینگ به هر روشی گفته می شود که با استفاده از آن هکر ها شما را طوری فریب بدهند که خودتان اقدام به دادن اطلاعاتتان بکنید. ایمیل فیشینگ برای مثال اینگونه کار می کند: یک ایمیل برای شما فرستاده می شود که شما فکر میکنید از طرف شرکت پشتیبان کیف پول شماست. اما در واقع هکر ها این ایمیل را بسیار شبیه به ایمیل شرکت کیف پولتان ایجاد کرده اند. شما با فرض اینکه کیف پولتان در خطر است اطلاعاتی محرمانه خودتان را وارد می کنید و به این شکل به تمام دارایی های شما در معرض خطر قرار خواهند گرفت.

این نکته را به خاطر داشته باشید: هیچ گاه کیف پول های رسمی از شما نمی خواهند اطلاعات محرمانه خودتان را برای آنها بفرستید.

به دامنه ی لینک هایی که برای تان ارسال می شود دقت کنید. دامنه هایی مانند .xyz و مانند آن در اکثریت موارد برای فیشینگ استفاده می شوند. شرکت های معتبر اغلب از دامنه ی .com استفاده می کنند.

3- نصب کیف پول های غیر معتبر

ممکن است هکر ها حتی به گوگل پلی نیز راه پیدا کنند. در این صورت شما نسخه ای متفاوت با نسخه ی رسمی کیف پولتان را نصب خواهید کرد که در واقع به هکر ها امکان می دهد مستقیما از دارایی های شما سو استفاده کنند.

برای جلوگیری از این نوع هک، پیشنهاد میکنیم لینک دانلود نرم افزار را از وبسایت رسمی برداشته و حتما به میزان دانلود کیف پول و نظرات بقیه کاربران در این باره توجه کنید.

4- key logger و تروجان ها

key logger بد افزاری است که با اتصال به کامپیوتر شما تمام نام کاربری و رمز عبورتان را برداشته و به دست هکر ها می رساند.

key logger می تواند از طریق لینک های ارسال شده به ایمیل شما و یا نصب نرم افزار هک شده و نیز از طریق usb آلوده اطلاعات شما را هک کند.

تروجان نیز مانند کی لاگر عمل می کند برای جلوگیری از به سرقت رفتن اطلاعات به این شیوه ها از آنتی ویروس معتبر و قوی استفاده کنید.

5-احراز هویت دوعاملی

یکی از راه هایی که امنیت حساب را بالا می برد، احراز هویت دو عاملی است. با استفاده از این شیوه می توان مطمئن بود کاربر خودش به دارایی هایش دسترسی دارد. به شما توصیه می کنیم از 2FA استفاده کنید در غیر این صورت امنیت حسابتان با ریسک مواجه خواهد شد.

6- استفاده از افزونه ها

گاها افزونه هایی که به صورت روزمره از آنها استفاده می کنیم دسترسی هایی بیش از مقداری که لازم است را از کاربر دریافت می کنند. اگر حواستان را به خوبی جمع نکنید ممکن است با دسترسی های دریافت شده تمامی اطلاعات شما را به دست آورند و پیش از آنکه شما متوجه شوید اطلاعاتتان را به سرقت ببرند.

7- wifi

امنیت وای فای از دیگر نکاتی است که می تواند منجر به از دست رفتن اطلاعات حساب شما شود. البته بیشتر منظور وای فای های عمومی و رایگان موجود در فرودگاه ها و فروشگاه هاست. هکر ها می توانند در صورت امن نبودن ترافیک وای فای مورد نظر شما، اطلاعاتی که ارسال می کنید که شامل رمز عبور ورود به کیف پولتان است را برداشته و اطلاعات شما را به سرقت ببرند.

8- تغییر آدرس وارد شده توسط هکر ها

یکی از شیوه های جدید هک اطلاعات، جابجا کردن اطلاعات وارد شده توسط شما است(کلاهبرداران آدرس خودشان را با آدرسی که شما وارد کرده اید جابجا می کنند). به شما توصیه می کنیم هنگام خرید و فروش ارز های دیجیتال آدرس کیف پول مورد نظرتان را به صورت کاراکتر به کاراکتر بررسی کنید و وارد شدن صحیح اطلاعات اطمینان کسب کنید.

توصیه ما به شما، نصب نرم افزار های ایمن و بالا بردن امنیت حساب هایی که با آن کار می کنید. همواره مراقب باشید و در صورتی که احساس خطر کردید اقداماتی متناسب با کاهش احتمال خطر انجام دهید.

 پیگیری هک تراست ولت +نحوه اطلاع از هک کیف پول تراست ولت؟

هر تغییر در تعداد دارایی های شما نشان میدهد شما با یک حمله ی هکری مواجه شده اید.

در صورتی که تعداد کوین های شما بدون اینکه شما تراکنشی انجام داده باشید کم شده باشد، نشان دهنده ی آن اطلاعات شما به سرقت رفته است. البته این مورد را نباید با اشکالات کیف پول اتمیک ولت در نشان دادن دارایی یکسان در نظر گرفت.

مقاله مرتبط: مشکلات اتمیک ولت+ طریقه حل

برای اطمینان از اینکه دارایی های شما کم شده است یک بار از کیف پولتان خارج شوید و دوباره به آن برگردید. در صورتی که تعداد کوین های شما کمتر از مقدار مورد نظر شما بود بدانید اطلاعات و دارایی های شما به سرقت رفته است.

همچنین از طریق اکسپلورر ارزها مانند ترون اسکن و ..  میتوان تراکنش ها برداشت و انتقال از کیف پول را دنبال کرد.

روش های جلوگیری از هک کیف پول تراست ولت و هک اتکمیک ولت

 • هرکسی (تاکید میکنم “هر کسی”) به صورت شخصی به شما پیاد داد کلاهبردار است مخصوصا کسی که ادعا میکند ادمین یک کانال بسیار معتبر است، بدون درنگ اینگونه افراد را بلاک و ریپورت کنید.
 • 12 کلمه کیف پول شما به شکل زیر در هنگام ایجاد کیف پولتان به شما نمایش داده شده است.

12 کلمه برای امنیت تراست ولت

 • 12 کلمه مربوط به امنیت کیف پولتان را به هیچ وجه در اختیار دیگران قرار ندهید.
 • 12 کلمه را در هیچ فرم آنلاین و وبسایتی وارد نکنید، خصوصا فرم‌های گوگل فرم هایی که وبسایت های مختلف به شما نمایش داده می شود و …
 • 12 کلمه را بصورت QRCode (بارکد مربعی شکل حاوی اطلاعات ) برای “هیچ” کسی ارسال نکنید (مخصوصا هرکسی که ادعای ادمین بودن میکند)
 • ️از ربات‌های تلگرامی معرفی شده برای بازیابی کیف پول به کلی دوری کنید.
 • کلیدهای خصوصی(Private Keys) هیچ یک از آدرسهاتون رو  تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار ندهید.
 • در ایردراپ مشکوک به هیچ عنوان شرکت نکنید (هر ایردراپی که به هر دلیلی اطلاعات اضافه ازتون میخواد، اعم از کلید خصوصی کیف پول یا 12 کلمه و آدرس ایمیل و غیره ویا اینکه قصد نصب کردن برنامه ای روی تلفن همراه یا لپ تاپ شما را دارد)
 • به صورت کلی برای نصب برنامه ها بر روی لپ تاپ یا تلفن همراه خودتان تنها از وبسایت ها و اپلیکیشن های معتبر استفاده کنید.
 • نرم افزار های کرک شده، می توانند امنیت شما را به خطر بندازند. مطمئن شوید تراست ولت، اتمیک ولت و انواع کیف پول را از مرجع معتبری دانلود می کنید. هکر ها توانسته اند حتی به پلی استور هم راه پیدا کنند و این مسئله امنیت حساب ها را بسیار تهدید می کند.
 • نرم افزار های مشکوک تحت عناوین ماین با گوشی و ایردراپ و بیت کوین مجانی و رفرال بازی برای سود گرفتن و … نصب نکنید.
 • هنگامی که اطلاعات حساب خود را وارد می کنید به این نکته توجه داشته باشید که تنها اطلاعات غیر مهم را به دیگران بدهید. هر گاه احساس کردید اطلاعاتی که از شما خواسته بیش از موارد لازم است، به احساس خودتان اعتماد کنید و از وارد کردن اطلاعاتتان صرف نظر کنید.
 • برای کاهش احتمال هک اطلاعاتتان دارایی های خودتان را تنها در یک کیف پول نگه داری نکنید و آن را بین چندین کیف پول پخش کنید. با این شیوه در صورت هک اطلاعات هم شما تمام دارایی هایتان را از دست نخواهید داد.

گاهی مواقع هم اطلاعات شما ممکن است با به سرقت رفتن تلفن همراه یا لپ تاپتان از بین برود.در این صورت اگر کیف پول شما رمز داشته باشد، احتمال هک اطلاعات کمتر خواهد شد. در ادامه به توضیح نحوه ی قرار دادن پسورد برای تراست ولت می پردازیم.

ایجاد پسورد برای تراست ولت

برای تنظیم یک پسورد روی تراست ولت خود به قسمت settings رفته(تصویر بالا نمای کلی قسمت setting را نشان می دهد) و روی قسمت security کلیک کنید و زبانه آن را تغییر دهید.

دسترسی به تنظیمات پسورد در تراست ولت

با فعال کردن پسورد منوی زیر باز می شود:

تغییرات تنظیمات پسورد در تراست ولت

با تنظیم auto-lock تصمیم میگیرد تا چه زمانی بعد از خارج شدن از کیف پولتان برنامه قفل شود. این منو دارای گزینه های زیر است:

 • immediate همان زمان که از برنامه خارج شدید قفل برنامه فعال میشود.
 • if away for 1 minuteقفل پس از گذشت 1 دقیقه فعال خواهد شد.
 • if away for 5 minutesقفل بعد از 5 دقیقه فعال خواهد شد.
 • if away for 1 hour قفل بعد از 1 ساعت استفاده نکردن از برنامه فعال خواهد شد.
 • if away for 5 hours قفل بعد از 5 ساعت استفاده نکردن از برنامه فعال خواهد شد.

تغییر نوع پسورد تراست ولت

در قسمت lock method می توانید تصمیم بگیرید برای باز کردن تراست ولت از چه روشی استفاده شود:

 • passcode(پسورد عددی 6 رقمی)
 • یا passcode/biometric در این گزینه می توانید با استفاده از پسورد عددی و یا باز کردن قفل به وسیله ی اثر انگشت یا هر روش سازگار با گوشی همراه خود تراست ولت را باز کنید.

حفظ امنیت در کیف پول تراست ولت

 

 

جمع بندی:

تا به اینجا درباره ی روش هایی که باعث بالارفتن امنیت کیف پول ارز های دیجیتال شما می شود توضیح دادیم. اما برای جمع بندی خوب است این موارد را به یاد داشته باشید.

دوازده کلمه‌ی کیف پول را جایی امن یادداشت و نگهداری کنید (ترجیحا از روی آن عکس نگیرید و روی کلاود یا مسنجرها مثل تلگرام و واتس اپ که ممکن است دیگران هم به آن دسترسی داشته باشند وارد نکنید، بلکه با قلم روی کاغذ که دسترسی دیجیتالی به آن ممکن نباشد یادداشت کنید و این  12 کلمه را حتما در دو یا سه نسخه در جاهای امن نگهداری کنید) یا اینکه تراست ولت را روی تلفن همراهی که از آن استفاده نمی کنید نصب کنید. هر چه ورود شما به کیف پولتان کمتر باشد احتمال درز اطلاعات محرمانه ی شما نیز کمتر خواهد شد.

اگر کیف پول جدید ساختید جهت اطمینان از درست نوشتن 12 کلمه قبل از واریز ارز به کیف پول، حتما یک بار از آن خارج شوید و با 12 کلمه دوباره وارد شوید. شما می توانید هر بار با داشتن این 12 دوازده کلمه با استفاده از هر دستگاهی به کیف پول تراست ولتتان وارد شوید. ارز های شما روی شبکه ی بلاک چین ذخیره می شود و تا زمانی که شما امنیت کیف پولتان را به صورت کامل رعایت کرده باشید، مشکلی سرمایه ی شما را تهدید نخواهد کرد حتی اگر به صورت مقطعی نتوانید به کیف پولتان دسترسی داشته باشید.

اگر قصد نگهداری بلند مدت ارزهایتان را دارید و میخواهید این نگه داری ارز های دیجیتال کمترین ریسک ممکن را برای شما داشته باشد، می توانید بعد از برداشتن 12 کلمه از کیف پولتان خارج شوید. با این شیوه دیگر نگرانی ای از بابت ارز های شما وجود نخواهد داشت.(ارز های شما روی بلاک چین ذخیره شده اند و شما با استفاده از کیف پول تنها به آنها دسترسی بیشتر برای انتقال خواهد داشت، تنها زمانی از کیف پولتان استفاده کنید که می خواهید ارزی را بفروشید یا بخرید.)

شما می توانید برای خرید ارز دیجیتال از خدمات داماهی پی استفاده کنید. ثبت نام و احراز هویت سریع یکی از مزیت های داماهی پی است. دریافت ارز دیجیتال در داماهی پی برای سهولت بیشتر، به صورت آنی و اتوماتیک انجام می شود.شما می توانید با هر میزان سرمایه حتی 200-300 هزار تومان روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنید.  خرید ووچر پرفکت مانی از دیگر خدمات ارائه شده توسط این صرافی آنلاین است. پرفکت مانی مانند دلار است اما به صورت آنلاین خرید و فروش می شود یعنی موانع خرید حضوری را ندارد و استفاده از آن آسان تر است.

 

11 نظر در “روش های هک کیف پول تراست ولت و هک اتمیک ولت + راه های جلوگیری از هک کیف پول

 1. Farshi گفت:

  هک شدن کیف پول امکان ندارم.فقط خود شرکت تراست ولت پول را می‌دزده.سری بزن به لیست کلاهبرداری شرکت .این را سرچ کن review trustwallet

  1. Mahsa Masoumi گفت:

   سلام، وقتتون بخیر
   خواستم بپرسم اگه شماره حساب ولتم رو در اختیار کسی قرار بدم که برام تتر واریز کنه ، آیا امکان هک هست؟
   با در نظر گرفتن این موضوع که اون شخص یه هکر حرفه اییه
   خواستم مطمئن شم که اگه امکانش نیست کد کیو آر دریافت تتر رو بفرستم براش

   1. فاطمه رایزن گفت:

    سلام و وقت بخیر
    در صورتی که آدرس دریافت تتر خودتون رو در اختیار شخص بذارید خطری شما رو تهدید نمی کنه، در صورت فاش شدن اطلاعات کلی کیف پول(کد 12 رقمی بازیابی کیف پول و …) امکان هک وجود داره.
    موفق باشید.

 2. بادرود و خسته نباشید. نمیدانم چجوری ولی احتمالا دوازده کلمه کلیدی تراست والت من هک شده و دارایی من به سرقت رفته. آیا راهی هست که مبلغ را پی گری کرد از کجا هک شده ؟ همچنین آیا راهی هست که دوازده کلمه کلیدی را عوض کرد

  1. ناشناس گفت:

   می تونید یک کیف پول جدید بسازید. محدودیتی برای انجام این کار وجود نداره

 3. یوسف گفت:

  سلام و خسته نباشید. من ترتیب ۱۲ کلمه ریکاوری تراست والت رو گم کردم ولی خود ۱۲ کلمه رو دارم. راه حلی هست؟

  1. غلامحسین زارع گفت:

   سلام تعدادی ارز لونا کلاسیک و سایر ارزها در کیف پول تراست والت داشتم که تا دیشب مشکلی نبود امروز ظهر متوجه شدم کلیه لونا کلاسیکم حذف شده و صفر شده ولی بقیه ارزها همون اندازه قبل که اسکرین شات گرفته بودم هست البته دیروز مقداری ارز lunapad هم به کیف پولم اضاف کردم که اونهم هستش حتی کیف پول رو پاک کردم و دوباره نصب کردم و حتی روی دستگاه دیگه نصب کردم ولی لونا صفر شده ،، مگه ممکنه بیخودی تراست والتم هک بشه و اونهمه ارز رو نبرن و فقط لونا کلاسیک روببرن و ایا ممنکه یک بدافزار به صورت ارز دیجیتال باشه و وقتی به کیف پول اضافه شد ارزی رو بدزده خودم به اون ارز junapad که اضاف کردم شک دارم لطفا راهنمایی کنید

   1. ناشناس گفت:

    دوستان عزیز مراقب باشید اگر می خواهید امنیت دارایی هایتان محفوظ بماند، از میزان دارایی های خودتان با کسی صحبت نکنید، ربات های تلگرامی رو به هیچ جه استارت نکنید . برای امنیت بیشتر یک گوشی مجزا و مطمئن(ترجیحا یک بار ریست فکتوری کنید) برای ایجاد و استفاده از کیف پول دیجیتال داشته باشید. از کلمات خصوصی کیف پولتان به هیچ وجه اسکرین شات نگیرید

 4. ر ح گفت:

  بادرود و خسته نباشید. نمیدانم چجوری ولی احتمالا دوازده کلمه کلیدی تراست والت من هک شده و دارایی من به سرقت رفته. آیا راهی هست که مبلغ را پی گری کرد از کجا هک شده ؟ همچنین آیا راهی هست که دوازده کلمه کلیدی را عوض کرد؟ ممنون از راهنماییتون

 5. حمید گفت:

  من سلام وعرض خسته نباشید می‌کنم خدمت شما. من مشکل انتقال تتر دارم یعنی چندین بار خواستم انتقال بدم ازمن fee خواست که مبلغش نزدیک ۱۸ترون بود که واريز کردم ولی منتقل نمیشه.
  لطفا راهنمایی کنید. ممنون از مطالب ارزنده شما

  1. ادمین گفت:

   سلام و درود
   برای انتقال تتر بر بستر شبکه ترون در تراست ولت نیاز به مقداری ترون دارید و اگر ترون کافی دارید و انتقال انجام نمیشه بررسی کنید که آدرسی که قصد انتقال بهش رو دارید بر بستر شبکه ترون باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *