5/5 - (20 امتیاز)

همانطور که گفته شد پرفکت مانی یک سیستم پرداخت بین المللی است که با هدف آسان کردن فرآیند پرداخت بین المللی در کشور پاناما تاسیس شده است. با ثبت نام و احراز هویت در پرفکت مانی از امکانات بی نظیر این کیف پول با کارمزد کم می توان استفاده کرد. در سال‌های اخیر که پی پال و اسکریل در ایران تحریم شده‌اند استفاده از دیگر روش های پرداخت بین المللی مزیت بزرگی محسوب می‌شود. مزیت بزرگ پرفکت مانی تحریم نکردن شهروندان ایران است. با به رسمیت شناختن ایرانیان می‌توان حساب پرفکت مانی را تایید کرد و از مزید های آن بهره مند شد. اما باید به این نکته توجه کنیم که با وجود به رسمیت شناختن شهروندان ایرانی باید از فیلترشکن برای ورود به وبسایت پرفکت مانی استفاده کنند اما هیچ گونه خللی در استفاده از امکانات این وبسایت برای کاربران ایرانی به وجود نمی آید.

آموزش تصویری ثبت نام در پرفکت مانی

برای استفاده و بهره‌مندی از امکانات پرفکت مانی، ابتدا باید در وبسایت آن ثبت نام کنید. در اینجا قصد داریم مراحل ثبت نام و آموزش تصویری ساخت حساب پرفکت مانی را در اختیارتان بگذاریم.

 

مرحله اول

 

برای شروع می‌توانید وارد وبسایت perfectmoney.com شوید. برای ثبت نام در سایت پرفکت مانی باید بر روی Sign Up که در سمت راست و بالای صفحه است، کلیک کنید. پس از فشردن این کلید به صفحه زیر هدایت می‌شوید:

طریقه ساخت اکانت پرفکت مانی

  • برای افتتاح حساب در پرفکت مانی باید تمام اطلاعات درخواستی را وارد کنید. برای سهولت ساخت اکانت ووچر٬ در ادامه به ترتیب گزینه ها را توضیح خواهیم داد.
  • گزینه اول: در ابتدا باید نامی که مایلید برای اکانت پرفکت مانی شما نمایش داده شود را وارد کنید. پر کردن این بخش الزامی نیست.
  • قسمت بعدی باید نام کامل نوشته شود. و خطوط بعدی به ترتیب نام شهر، آدرس، کشور، کد پستی و آدرس ایمیل شما خواهد بود. می‌توانید در صورت تمایل شماره یا فکس خود را نیز در بخش بعدی آن وارد کنید.
  • می‌توانید حساب ووچر پرفکت مانی را برای شرکت یا به صورت شخصی ثبت کنید. در صورتی که مایل به استفاده از آن به صورت شخصی هستید گزینه Personal و در صورتیکه برای کسب و کار خود از آن استفاده می‌کنید٬ از گزینه business استفاده کنید.
  • در قسمت بعد موظف به ثبت پسورد و تکرار دقیق آن هستید. مرحله بعد عدد یا حروف نمایش داده شده را یادداشت و در نهایت با قبول شرایط٬ گزینه Register را برای ادامه مراحل ثبت نام بزنید.

پسورد ثبت شده را در حتما در جای مطمئنی ذخیره کنید زیرا در مراحل بعدی برای ورود به وبسایت به آن احتیاج خواهید داشت.

 

مرحله دوم

 

  • پس از اینکه اطلاعات به صورت صحیح تکمیل شد؛ به صفحه زیر منتقل می‌شوید.

آموزش ساخت حساب پرفکت مانی

مرحله سوم

 

برای شما ایمیلی ارسال می‌شود که شماره کاربری‌تان را شامل می‌شود. برای دسترسی به حساب پرفکت مانی خود لازم است از آی دی و پسوردی که در حین ثبت نام انتخاب کرده بوده اید،استفاده کنید.

توجه کنید که برای هربار ورود به وبسایت پرفکت مانی چنانچه IP شما تغییر کند، یک کد به آدرس ایمیل ثبت شده ارسال می‌شود . این کار برای جلوگیری از کلاهبرداری و بالا بردن امنیت حساب پرفکت مانی کاربران انجام شده است.

ثبت نلم در سایت پرفکت مانی

مرحله چهارم

 

پس از بازگشت به وبسایت و استفاده از اطلاعات عضویت و پسورد ایمیل دیگری برایتان ارسال می‌شود که حاوی پین کدی برای تایید دوباره ایمیل و اکانت پرفکت مانی شماست. پین کد را در محلی که در زیر نمایش داده شده وارد و گزینه Continue را برای ادامه فشار دهید.

درست کردن حساب پرفکت مانی

با انجام همین مراحل ساده، حساب پرفکت مانی شما ایجاد شد. پس از ایجاد حساب می‌توانید از امکانات متنوع پرفکت مانی استفاده کنید.

در سیستم پرفکت مانی یک امکان به نام احراز هویت ایجاد شده است، در صورتی که حساب کاربری خود را تایید کنید می‌توانید از مزایای حساب تایید شده که شامل پرداخت کارمزد کمتر در هر معامله است استفاده کنید. همچنین در صورتی که دسترسی شما به حسابتان ممکن نباشد بازیابی آن با سهولت بیشتری امکان پذیر می‌شود.

حساب های احراز هویت شده برای سایر امکانات مانند دریافت وام نیز از سهویت بیشتری برخوردارند، حساب های احراز هویت شده امتیاز بالاتری نسبت به سایر حساب ها دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا مراحل انجام احراز هویت را به شما آموزش دهیم.

 

آموزش تصویری احراز هویت در پرفکت مانی

پس از ثبت نام در وبسایت پرفکت مانی  به آدرس perfectmoney.is که طریقه آن پیشتر در توضیح داده شده حال نوبت به احراز هویت یا وریفای کردن حساب شماست. برای احراز هویت در وبسایت پرفکت مانی (perfectmoney.is) باید وارد حساب کاربری خود شوید.

احراز هویت پرفکت مانی

در سمت چپ تصویر Modify setting را مشاهده می‌کنید. با فشردن این قسمت به صفحه زیر هدایت می‌شوید.

پس از ورود به این قسمت می‌توانید اطلاعات کاربری خود را تغییر دهید.

احراز هویت پرفکت مانی

همانطور که در ثبت نام در پرفکت مانی توضیح داده شد, از ابتدا به ترتیب نام اکانت، نام کامل شخص، آدرس، شهر، کشور, کد پستی، ایمیل،شماره تماس و پسورد هستند.

در صورتیکه مایل به تغییر پسورد خود هستید در ادامه همین بخش پسورد فعلی خود را اضافه کرده (current password) و سپس در قسمت new password پسورد مورد نظر جدید خود را اضافه کنید.

در صورتیکه نیاز به تغییر اطلاعات داشتید، می‌توانید پس از اتمام تغییرات گزینه Apply changes را انتخاب کنید تا اطلاعات جدیدتان ثبت شود.

احراز هویت یا وریفای اکانت در پرفکت مانی

احراز هویت حساب پرفکت مانی

در این بخش باید اکانت خود را وریفای کنید. مراحل وریفای اکانت پرفکت مانی در سه مرحله انجام می‌پذیرد. که در ادامه هر کدام به تفکیک توضیح داده می‌شود.

مرحله اول: تایید نام

نحوه وریفای پرفکت مانی

در این قسمت باید اطلاعات هویتی خودتان را تایید کنید. تایید هویت از طریق پاسپورت امکان پذیر است. صفحه اول پاسپورت خود که شامل نام و عکس شماست اسکن کرده و در این بخش آپلود نمایید. پس از اتمام بارگزاری گزینه Upload the document را بفشارید. پاسپورت نیازی به ترجمه ندارد و آپلود تصویر آن به تنهایی کافی است.

مرحله دوم : تایید آدرس

احراز هویت در حساب پرفکت مانی

در ابتدا و هنگام ساخت اکانت از شما آدرس پستی پرسیده شده بود. حال در این قسمت شما میبایست آدرس خود را تایید کنید. برای این کار می‌توانید از قبضی که به نام شما صادر شده و دارای آدرس است استفاده نمایید.
در صورتی که قبضی به نام شما صادر نمی‌شود می‌توانید از قبض موبایل خود استفاده کنید. قبض مورد نظر نیاز به ترجمه دارد. آن را اسکن و همانند پروسه قبلی در این بخش وارد کنید.

مرحله سوم یا نهایی: تایید شماره تماس

پس از تایید مراحل قبلی (اطلاعات هویتی و آدرس) این مرحله برای شما فعال می‌شود.

شماره تماس خود را وارد کرده و گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید. گزینه‌های موجود تماس و یا ارسال پیامک خواهد بود. پس از وارد کردن کد، حساب شما وریفای شده و می‌توانید از امکانات حساب وریفای شده استفاده کنید.

احراز هویت پرفکت مانی

تصویر بالا اطلاعات مربوط به بارگزاری اطلاعات درخواستی هر بخش را نشان می‌دهد و با توجه به عبارت pending verification  اطلاعات شما در انتظار تایید است. در صورتی که اطلاعات ارسالی شما هرگونه مشکلی اعم از کیفیت پایین اسکن، ناقص بودن اطلاعات یا مشکلات مشابه داشته باشد، اطلاعات تایید نشده و باید یک بار دیگر اطلاعات خواسته شده را آپلود کنید.

اکانت تایید شده علاوه بر تاثیر در کاهش کارمزد باعث سهولت پیگیری حساب در صورت عدم دسترسی به آن می‌شود. همچنین دادن وام به افرادی که دارای حساب تایید شده هستند با سهولت بیشتری انجام می‌شود.

 

فراموشی رمز عبور پرفکت مانی

حتما می‌دانید که برای داشتن یک حساب کاربری آنلاین رمز عبور مهم‌ترین بخش از حساب آنلاین به حساب می‌آید؛ زیرا با داشتن آن کاربر به راحتی می‌تواند به حساب خود وارد شود بدون اینکه افراد دیگر به حساب کاربری آن فرد دسترسی داشته باشند. پس توجه به رمز عبور یا همان Password از اهمیت بالایی برخوردار است و در انتخاب آن باید بسیار دقت شود.

به این علت که اگر در انتخاب رمز عبور یک سری ویژگی را در نظر بگیرید، امکان حدس زدن آن توسط افراد هکر کاهش می‌یابد. اگر فردی رمز عبور هر کدام از حساب‌های شما به خصوص ایمیل‌تان را بداند، به راحتی می‌تواند وارد حساب‌تان شود. همانطور که در بالا اشاره کردیم افراد بسیاری از این حساب‌های کاربری استفاده می‌کنند.

پرفکت‌مانی که یک سیستم مالی آنلاین است، امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته برای استفاده از این سیستم مالی نیاز به یک حساب کاربری و از همه مهمتر رمزعبور برای این حساب کاربری است. در ادامه این مقاله می‌خواهیم به ویژگی‌های رمزعبور با امنیت بالا بپردازیم و طریقه بازیابی رمز عبور پرفکت مانی را بیاموزیم.

 

ویژگی‌ های رمزعبور معتبر

اگر بخواهیم بدانیم که یک رمز عبور خوب با امنیت بالا باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد.

طولانی و پیچیده بودن رمزعبور: رمزعبوری که باید برای حساب خود انتخاب نمایید، باید رمزعبوری باشد که اعداد و حروف زیادی داشته و همچنین از اعداد و علامت‌های پیچیده مثل درصد (٪) و یا تعجب (!)در آن استفاده شود تا حدس زدن آن آسان نباشد.

شخصی نبودن رمزعبور: افراد در انتخاب رمزعبور معمولا از حروف و اعدادی استفاده می‌کنند که مرتبط با نام و یا شماره‌های تلفن یا تاریخ تولد و … خودشان است. برای بالا بردن امنیت رمزعبور توجه کنید که از اینگونه رمزها استفاده نکنید.

خصوصی بودن رمزعبور: هرگز رمزعبور خود را به کسی ندهید و همیشه آن را در ذهن خود نگه دارید. حتی رمزعبور خود را بر روی کاغذ یادداشت نکنید.

یکتا بودن رمز عبور: هرگز از یک رمزعبور برای همه حساب‌های خود استفاده نکنید؛ زیرا در صورتی که رمزعبور یکی از حساب‌های شما لو برود، شخص دارنده رمز عبور به راحتی می‌تواند وارد دیگر حساب‌هایتان شود.

آسان به حافظه سپرده شدن رمزعبور: رمزعبور باید به گونه‌ای انتخاب شود که به خاطر سپردن آن آسان باشد و نیازی به یادداشت کردن آن نباشد. برای مثال می‌توانید حرف‌های اول یک شعر یا جمله را برای رمزعبور خود انتخاب کنید.

تغییر رمزعبور به صورت مستمر: برای بالا بردن امنیت حساب‌های کاربری خود هر چند وقت یکبار رمزعبور خود را تغییر دهید تا با این کار احتمال لو رفتن رمز عبور حساب‌های مختلف‌تان را کاهش دهید.

با در پیش گرفتن تمامی ویژگی‌های بالا، اما ممکن است فرد گاهی به دلیل مشغله زیاد رمزعبور خود را فراموش کند. در ادامه این مطلب به بازیابی رمز عبور پرفکت مانی پرداخته‌ایم.

نحوه بازیابی رمزعبور پرفکت مانی

برای بازیابی رمزعبور حساب خود در صفحه Login سایت پرفکت مانی بر روی گزینه Lost password کلیک کنید و یا مستقیما وارد صفحه ریکاوری https://perfectmoney.is/restore.htm شوید. در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود، گزینه‌هایی آماده است که مطابق با عکس زیر به توضیحی مختصری درباره آنها پرداختیم.

بازیابی رمز عبور پرفکت مانی

بازیابی رمز عبور پرفکت مانی

 

subject در این قسمت منظور نوع درخواست است. به علت اینکه رمزعبور را فراموش کرده‌اید باید آن را بر روی Restore Password  قرار دهید.

Member ID: در این قسمت باید آیدی پرفکت مانی خود را وارد نمایید.

Current Account E-mail: این قسمت مربوط به آدرس ایمیلی است که آن را در موقع افتتاح حساب پرفکت مانی وارد کرده بودید. پس آن ایمیل را در این فیلد وارد می‌نمایید.

Zip/Postal code: کد پستی که در زمان افتتاح حساب داده بودید را وارد نمایید.

Your comments: در این قسمت باید توضیحات خود را وارد کنید.

Mobile Phone: این فیلد مربوط به شماره موبایل است. شماره‌ای که در زمان افتتاح حساب وارد کرده‌اید را وارد نمایید. به این شماره موبایل یک اس ام اس ارسال می‌شود.

Turing Number: در این فیلد کد امنیتی که در صفحه برای شما نمایش داده شده را وارد کنید و در آخر گزینه نکست را بزنید.

در این مرحله به شماره موبایلی که در مرحله قبل وارد کرده‌اید یک پیامکی ارسال می‌شود و شما باید کد ارسال شده را در کادر مربوطه وارد کنید. اگر کدی ارسال نشد بر روی گزینه Click here to resend the PIN code  کلیک کنید تا دوباره کد جدیدی به شما ارسال شود. بعد از وارد کردن کد مطابق تصویر زیر روی  NEXT STEP کلیک نمایید.

بازگردانی رمز عبور پرفکت مانی

در صفحه بعدی که وارد می‌شوید باید مدارک شناسایی خود را ارسال کنید. در قسمت Scanned ID باید پاسپورت و یا ترجمه رسمی گواهینامه خود را ارسال کنید و در قسمت Utility Bill باید ترجمه رسمی یکی از قبوض خدماتی خود را ارسال نمایید.

بازگردانی رمز عبور پرفکت مانی

بعد از گذراندن این مراحل و زدن گزینه COMPLETE کار شما به پایان می‌رسد و پرفکت مانی رمز جدید را تا سه روز آینده به ایمیل شما ارسال می‌کند.

 

راهنمای گام به گام رفع مسدودی حساب پرفکت مانی

دنیای مجازی و اینترنت که امروزه افراد اکثر کارهای خود اعم از خرید و فروش تا پرداخت و معامله و سرمایه گذاری و … را از طریق آن انجام می‌دهند، بسیاری را به خود وابسته کرده است. این دنیای مجازی موجب سهولت در انجام تراکنش ها، سرعت بخشیدن به انجام تراکنش ها و همینطور حذف بسیاری از واسطه ها شده است.

کم کم با شکل گرفتن این دنیای مجازی، اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های پرداخت زیادی ساخته شدند و بسیاری از کارها چون ارز دیجیتال، صرافی‌های آنلاین و… بیش از پیش روی کار آمدند. یکی از این برنامه‌های پرداخت اینترنتی پرفکت مانی از اهمیت فراوانی برخوردار است و در بین دیگر برنامه‌ها طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

 وبسایت پرفکت مانی بیش از یک دهه به حل مشکلات خدمات پرداخت بین المللی پرداخته است. با استفاده از خدمات پرفکت مانی شما می‌توانید پرداخت های منظم بین المللی انجام دهید یا اینکه از دیگران بخواهید برای شما دلار و یورو واریز کنند. امکان گرفتن وام هم در سیستم پرفکت مانی فراهم شده است.

در حین کار با حساب پرفکت مانی خود ممکن است متوجه شوید که حساب شما به دلایل مختلف مسدود شده است برای رفع مشکل مسدود شدن حساب پرفکت مانی ادامه ی این مقاله را بخوانید.

 

دلایل مسدود شدن حساب پرفکت مانی

به طور کلی سه دلیل اصلی برای مسدود شدن حساب پرفکت مانی وجود دارد.

یکی از دلایل مسدود شدن حساب پرفکت مانی می‌تواند ریپورت شدن شما باشد، که این ریپورت شدن می‌تواند از طرف افراد مختلف صورت بگیرد. در صورتی که افراد مختلف به پشتیبانی وبسایت پرفکت مانی اعلام کنند حساب کاربری یک شخص به صورت نادرست از آن استفاده می‌کند یا اینکه مشغول به کلاهبرداری از دیگران است. وبسایت پرفکت مانی اقدام به مسدود کردن حساب شخص مورد نظر می‌کند.

گاهی این مسدود شدن به جهت محافظت از حساب کاربری شما در برابر حملات هکری است که پرفکت مانی کار  مسدود شدن حساب کاربری شما را انجام می‌دهد.هر گاه IP های متفاوت در زمان هایی نزدیک به هم اقدام به ورود حساب کاربری شما انجام دهند برای حفظ امنیت بیشتر پرفکت مانی حساب شما را به صورت موقت مسدود می‌کند.

از دلایل دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، این است که در زمان ثبت‌ نام حساب کاربری پرفکت مانی، احراز هویت (وریفای) شما به طور کامل و یا به درستی انجام نشده باشد. در این صورت در مواردی خاص ممکن است در هنگام وارد شدن به حسابتان با خطا مواجه شوید.

در هنگام مواجه شدن با این مورد بهتر است چند وقتی از حساب خود استفاده نکرده و بعد از مدتی به سراغ آن بروید. البته ناگفته نماند که در ثبت‌ نام و وریفای کردن حساب کاربری در پرفکت مانی هیچ محدودیتی برای کاربران ایرانی وجود ندارد به همین دلیل مسدود شدن حساب کاربری پرفکت مانی به دلیل وریفای کمتر اتفاق می‌افتد.

 

راه حل برطرف کردن مسدود شدن حساب پرفکت مانی

و اما برای رفع مشکل مسدود شدن حساب کاربری پرفکت مانی خود کافیست از روش‌های زیر استفاده نمایید.

اگر حساب کاربری شما مسدود شد در قدم اول تنها راهی که شما می‌توانید انجام دهید، مکاتبه با پرفکت مانی از طریق سیستم تیکت است؛ زیرا پرفکت مانی سیستمی پیشرفته برای ارائه خدمات به کاربران خود را ندارد. پس برای این کار مراحل زیرا را طی می‌کنید.

ابتدا وارد سیستم تیکتینگ پرفکت مانی شده. در قسمت Submit a new ticket فرم را پر می‌کنید. فرمی که باید آن را پر کنید شامل موارد زیر است:

Member ID که به معنای شناسه پرفکت مانی شما است.

Department که در این قسمت باید گزینه‌ی Problem with my Account را انتخاب نمایید.

Subject در این قسمت شما باید موضوع تیکت خود را مشخص کنید. به طور مثال My account has been blocked

Memo در این قسمت نیز باید درخواست خود را به طور کامل شرح دهید. که در اینجا درخواست شما همان درخواست بازگشایی حساب پرفکت مانی‌تان است.

در آخر کلمه امنیتی را مطابق تصویر وارد نمایید و روی گزینه Continue، کلیک کنید.

راه حل بلاک شدن پرفکت مانی

بعد از تکمیل کردن این فرم باید منتظر پاسخ تیکت خود باشید. فراموش نکنید که سیستم تیکت پرفکت مانی به این صورت است که پس از ثبت شدن تیکت شما، یک پین‌کد برای شما ارسال می‌کند که شما از طریق آن می‌توانید به صفحه پیگیری تیکت رفته و با وارد کردن پین‌کد خود از پاسخی که به شما داده شده مطلع شوید و دوباره به تیکت پاسخ دهید.

راه حل مسدود شدن پرفکت مانی

 

به خاطر داشته باشید که پرفکت مانی فقط از همین طریقی که در بالا به آن اشاره شد به شما پاسخ می‌دهد. پس هرگز از هیچ نرم‌افزار و برنامه‌ای تحت عنوان  Perfect Money Unblocker برای رفع این مشکل استفاده نکنید که در دام هکرها و جاسوس‌ها خواهید افتاد. یا با افرادی که ادعا می‌کنند که از سوی پرفکت مانی با شما تماس می‌گیرند و خواستار اطلاعات کاربری شما هستند، هرگز ارتباط برقرار نکنید زیرا هدف آنها سرقت اطلاعات حساب پرفکت مانی شما است.

معمولا در جواب تیکتی که برای پرفکت مانی ارسال می‌نمایند، از شما درخواست می‌شود تا مدارک شناسایی و یک سری اطلاعات مهم که در تعیین هویت‌تان به آن ها کمک می‌کند را برایشان ارسال کنید تا حساب شما از حالت مسدود بودن خارج گردد.

در این مقاله به راهنمای افتتاح حساب ، احراز هویت و رفع مشکل فراموشی رمز عبور و علت مسدود شدن حساب پرفکت مانی پرداختیم و راه حل آن ها را با یکدیگر بررسی کردیم. همانطور که خواندید پرفکت مانی در بین کاربران ایرانی بسیار محبوب است زیرا با توجه به بحث تحریم‌ها در کشور ما، ایرانیان می‌توانند به جای استفاده از روش‌های معمول جابجایی پول به کشورهای خارجی، به راحتی از این سیستم استفاده نمایند.

 

 

خرید پرفکت مانی

برای شارژ حساب پرفکت مانی بدون کارمزد از داماهی پی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید ووچر پرفکت مانی از داماهی پی به صورت آنی و اتوماتیک انجام می شود. با توجه به اطلاعات موجود در این مقاله اکانت پرفکت مانی خود را بسازید و از طریق وبسایت داماهی پی سفارش خرید پرفکت مانی خود را کامل کنید. امکان خرید بیت کوین از داماهی پی نیز فراهم شده است. بیت کوین و 33 نوع ارز دیجیتال دیگر از طریق داماهی پی مستقیما به فروش می رسد.

برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.