وب مانی

وریفای کردن حساب وبمانی – آموزش تصویری و قدم به قدم

کیف پول وب مانی
5/5 - (21 امتیاز)

وبمانی از سیستم های سریع و امن برای پرداخت های الکترونیکی است که از سال 1998 تاکنون استفاده می شود. وبمانی به شما کمک می کند تراکنش ها مالی خود را در کمترین زمان و بدون نیاز به کارت های اعتباری و یا حساب بانکی انجام دهید. مهم ترین ویژگی وبمانی برای ایرانیان در دسترس بودن باوجود تحریم ها است!

زمان افتتاح حساب شما قادر به انجام برخی فعالیت ها به کمک این سیستم هستید اما محدودیت هایی دارید. محدودیت هایی در نگهداری و سقف تراکنش در حساب وبمانی وجود دارد که برای رفع آنها بایستی حساب خود را وریفای کنید. با آموزشی که در این بخش به شما داده می شود می توانید حساب خود را وریفای کرده و سقف تراکنش و نگهداری پول در حساب خود را افزایش دهید.

باتوجه با این موضوع که وبمانی برای ایرانیان تحریم نیست دقت داشته باشید که تمام اطلاعات حقیقی خود را به درستی وارد کنید؛ در صورتی که اطلاعات وارد شده درست نباشد حساب کاربری شما مسدود می شود.

ویمانی در اصل یک شرکت روسی است و از قدیمی ترین ارائه دهندگان خدمات پرداخت بین المللی است. سالانه افراد بسیار زیادی از خدمات این وبسایت استفاده می کنند. با ما همراه باشید تا آموزش نحوه ی وریفای کردن حساب وب مانی را به صورت کامل به شما توضیح دهیم.

انواع پاسپورت در وبمانی

زمان افتتاح حساب وبمانی یک سطح کاربری مشخص برای هر فرد ایجاد می شود که به این سطح کاربری پاسپورت می گویند. پاسپورت وبمانی مشخصات و اطلاعاتی از فردی که صاحب حساب است را دارد. انواع پاسپورت ها در سیستم وبمانی عبارتند از:

پاسپورت الیاس(ALIAS WM-PASSPORT)

این اولین و ساده ترین حساب کاربری است که برای انجام فعالیت هایی محدود قابل استفاده است. در این سطح کاربری شما اجازه 100 تراکنش در روز و نگهداری 300 دلار در روز را دارید.

پاسپورت فرمال(FORMAL PASSPORT)

این سطح کاربری مناسب افرادی است که فعالیت های زیادی دارند. صادر شدن این پاسپورت توسط WM-PASSPORT رایگان است. برای ارتقاع این سطح کاربری نیاز است که شما یکسری اطلاعات شخصیتان را تکمیل کنید و از پاسپورت یا کارت ملی برای احراز هویت نیز استفاده کنید. در این نوع حساب شما اجازه انجام 3000 دلار تراکنش و نگهداری  10000 دلار در کیف پولتان را دارید.

پاسپورت INITIAL

پاسپورت WM-PASSPORT INITIAL  مناسب شرکت های کوچک و یا کسب و کارهای اینترنتی است. صدور این پاسپورت رایگان نیست همچنین زمان صدور این پاسپورت نیاز است کارتهای بانکی و یکسری اطلاعات را به وبمانی ارائه دهید و  به صورت حضوری در نمایندگی های وبمانی مصاحبه داده و مبلغ 25 دلار آمریکا را نیز پرداخت کنید.

پاسپورت پرسنال

پاسپورت( PERSONAL) مناسب کسب و کار های گسترده و سیستم های پیشرفته است. با این پاسپورت شما می توانید از تمام خدمات سیستم وبمانی استفاده کنید. کسب این پاسپورت رایگان نیست و برای آن نیاز است مراحل بیشتری نسبت به سایر پاسپورت ها طی کنید. علاوه بر ارسال مدارک و مصاحبه حضوری در نمایندگی نیاز است که مبلغ 50 دلار آمریکا را نیز پرداخت کنید.

آموزش وریفای کردن حساب وبمانی

احراز هویت در وبمانی

برای احراز هویت چند روش مختلف وجود دارد. این روش ها عبارتند از:

ارسال ویدئو برای وریفای کردن حساب در وبمانی

یکی از قابلیت های سرویس وبمانی ارسال ویدئو برای احراز هویت است. برای این روش کمپانی وبمانی یک متن را در سایت قرار داده است؛ شما باید در یک ویدئو این متن را بخوانید. پس از ارسال ویدئو 48 ساعت زمان لازم است تا درخواست شما بررسی شود و نتیجه اصلی به شما گزارش داده شود. نکته مهمی که در این روش وجود دارد این است که زمان تهیه ویدئو شما باید پاسپورت را در کنار صورت خود قرار دهید؛ این کار یکی از قسمت های اصلی احراز هویت است. در نهایت اگر ویدئو شما تایید شود شما می توانید از امکانات بیشتری که در این سیستم است استفاده کنید.

برای دسترسی به قسمتی که این متن وجود دارد از طریق این لینک می توانید وارد شوید.

استفاده از نرم افزار E-Num برای افزایش امنیت حساب وبمانی

یکی از روش های افزایش امنیت در وبمانی استفاده از نرم افزار E-Num است. با استفاده از این برنامه تمام تراکنش های شما رمزنگاری می شوند؛ همچنین برای ورود به این برنامه نیاز است که رمز عبوری را وارد کنید که روش دریافت آن را خودتان انتخاب کرده اید و فرد دیگری قادر به استفاده از آن نیست.

تبدیل پاسپورت الیاس به پاسپورت فرمال

ارتقاع پاسپورت در وبمانی نیز یکی از آسان ترین راه ها برای دسترسی به امکانات بیشتر وبمانی است. در این قسمت ما نحوه تبدیل پاسپورت الیاس به فرمال را به صورت قدم قدم به شما توضیح می دهیم.

وریفای کردن حساب وبمانی با ارتقا پاسپورت

تا به امروز بهترین گزینه برای استفاده راحت و کامل از خدمات وبمانی وریفای کردن حساب فرمال است. برای وریفای کردن این حساب شما باید وارد کیف پول و سپس وارد بخش پاسپورت شوید. در این بخش بر روی گزینه CONTINUE کلیک کنید تا بتوانید مراحل وریفای کردن را شروع کنید.

وریفای کردن حساب وبمانی

در این مرحله شما باید اطلاعات هویتی که شامل تاریخ تولد، نام، شماره سریال مدرک هویتی، آدرس محل سکونت، کدپستی و سایر موارد خواسته شده را وارد کنید و دکمه save را بزنید.

وریفای کردن حساب وبمانی

پس از این مرحله اطلاعات شما نمایش داده شده و در صورتی که اطلاعات درست است و نیازی به ویرایش ندارد ادامه دهید. در این مرحله باید بر روی گزینه  UPLOAD PASSPORT COPY کلیک کنید و عکس پاسپورت خود را انتخاب کنید.

وریفای کردن حساب وبمانی
وریفای کردن حساب وبمانی

نکته: اگر از اسکن پاسپورتتان استفاده کنید صدور پاسپورت فرمال و وریفای کردن حسابتان در مدت زمان کوتاه تری انجام می شود. استفاده از کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه و یا قبض تلفنی که به نام شماست نیز در این مرحله قابل استفاده است اما مدت زمان بیشتری طول می کشد تا حسابتان وریفای شود.

سپس در مرحله بعد شما باید به بخش CONTROL PANEL رفته و مدارکی که برای تایید هویت لازم است را انتخاب و ارسال کنید.

وریفای کردن حساب وبمانی

نکته: عکسی که برای سیستم وبمانی ارسال می کنید باید با فرمت jpg، gif و png باشد و حجم آن کمتر از 2 مگابایت باشد.

در صورتی که شما تمام مراحل و اقدامات لازم برای وریفای کردن را انجام دادید و باید منتظر باشید تا درخواست شما توسط کارشناسان بررسی شود؛ معمولا بعد از 2 الی 3 روز جواب درخواست برای شما ایمیل می شود.

استفاده از کارت ملی برای وریفای کردن وبمانی

 1. برای استفاده از کارت ملی باید یک سری نکات را رعایت کنید؛ این نکات عبارتند از:
 2. اگر قصد استفاده از کارت ملی را دارید در سایت باید عبارت National Organization for Civil Registration را بنویسید.
 3. قسمتی که در سایت برای وارد کردن شماره ملی است به صورت مداوم تغییر می کند؛ گاهی اوقات فرمت صحیح بدون رعایت خط تیره و گاهی با رعایت خط تیره است؛ به فرمت اصلی توجه کنید سپس شماره ملی را وارد کنید. دقت داشته باشید که تعداد دفعات وارد کردن به صورت محدود است فرمت های متفاوتی را امتحان کنید و زمان وارد کردن بسیار دقت کنید که موردی را اشتباه وارد نکنید!
 4. اگر از کارت ملی استفاده می کنید در قسمت وارد کردن تاریخ باید تاریخ اعتبار کارت ملی را ثبت کنید. برای ثبت تاریخ اعتبار کارت ملی نیز ابتدا هفت سال از تاریخ کم کرده سپس تاریخ بدست آمده را به میلادی تبدیل کنید و در نهایت وارد کنید.
 5. زمان انتخاب عکس کارت ملی برای ثبت ابتدا تصویر روی کارت ملی را انتخاب و آپلود کرده سپس عکس پشت کارت ملی را انتخاب کرده و آپلود کنید.
 6. دقت داشته باشید که ترجمه کارت ملی برای کمپانی وبمانی قابل قبول نیست و باید عکس اصل کارت ملی را انتخاب و آپلود کنید.
 7. اگر کارت ملی شما قدیمی است نگران نباشید! سیستم وبمانی کارت ملی های قدیمی را نیز قبول می کند. دقت داشته باشید در صورت استفاده از کارت ملی قدیمی باید تاریخ اعتبار را 20/07/2021 را وارد کنید.
 8. پس از آپلود عکس کارت ملی گزینه ID card را انتخاب کنید.

وریفای کردن حساب وبمانی

استفاده از پاسپورت برای وریفای کردن وبمانی

 1. اگر قصد استفاده از پاسپورت را دارید باید گزینه Place of Issue را انتخاب کنید.

 2. اگر از پاسپورت برای وریفای کردن حساب استفاده می کنید؛ حتما تاریخ صدور پاسپورت را به لاتین وارد کنید.

 3. در قسمت ثبت تاریخ ، تاریخ Date of Expiry را وارد کنید.

 4. زمان انتخاب عکس شما باید تصویر صفحه یک و دو و سه را انتخاب و آپلود کنید.

 5. پس از آپلود عکس عبارت Passport را کلیک کنید.

وریفای کردن حساب وبمانی

سخن آخر

همراهان گرامی، ما در این بخش نحوه وریفای کردن حساب وبمانی را برای شما به صورت کامل آموزش دادیم در صورتی که هر گونه سوالی دارید می توانید سوالات خود را از راه های پیشبینی شده که شامل ارسال تیک، چت آنلاین و تماس در ساعات اداری است از کارشناسان ما بپرسید.  امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. شما می توانید شارژ وب مانی خودتان به داماهی پی بسپارید. سفارشات در داماهی پی در کوتاه ترین زمان ممکن پردازش می شود.

شما می توانید برای خرید ووچر نیز از خدمات داماهی پی استفاده کنید. ووچر قابلیت استفاده بدون اطلاعات کاربری را دارد، با استفاده از این ویژگی می توانید با اطمینان خاطر به خرید های بین المللی بپردازید. ووچر پرفکت مانی از بسیاری از جهات شبیه به وب مانی است. این ووچر از محبوبیت بسیار خوبی میان کاربران ایرانی برخوردار است و به همین دلیل نقد شنوندگی آن در صرافی ها در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام می رسد.

خدمات داماهی پی به ووچر و وب مانی منحصر نیست، بیش از 30 نوع ارز دیجیتال در داماهی پی ارائه شده است. برای خرید بیت کوین در داماهی به پنل کاربری خودتان مراجعه کنید و تنها با چند کلیک سرمایه گذاری خودتان روی ارز دیجیتال را آغاز کنید.

ممنون از وقتی که برای مطالعه این مقاله گذاشتید. لطفا در صورت مفید بودن مقاله با دوستان خود به اشتراک بگذارید. 🙂

3 نظر در “وریفای کردن حساب وبمانی – آموزش تصویری و قدم به قدم

 1. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید من حسابم از alias به فرمال در اومده ولی هنوز محدودیتهای انتقال وجود داره ممنون میشم کمکم کنید

 2. Majid گفت:

  سلام وقت ج
  به جز پاسپورت و کارت ملی از مدارک دیگه مثل گواهینامه یا حساب بانکی هم میشه برای احراز هویت استفاده کرد؟

  1. ادمین گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله از گواهی نامه و کارت پایان خدمت نیز میتونید برای انجام احراز هویت استفاده کنید
   موفق و پاینده باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.