وب مانی

کدام بروکرهای فارکس از وبمانی پشتیبانی می کنند؟

کدام بروکرهای فارکس از وبمانی پشتیبانی می کنند؟

قبل از آشنایی با بروکرهایی که از وبمانی پشتیبانی می کنند به بررسی معنای بروکر فارکس، بازار فارکس و سایر تعاریف اولیه برای واضح تر شدن موضوع می پردازیم.

شارژ فارکس برای ایرانیان

بروکر فارکس چیست؟

بروکر یا کارگزار در واقع یک واسط حقیقی یا حقوقی بین خریداران و فروشندگان در بازار فارکس (Foreign exchange) است. بازار فارکس، بازاری است که در آن ارزهایی مانند یورو، دلار، پوند، ین و… توسط بانک ها، شرکت های بیمه ای، موسسات مالی، شرکت های چند ملیتی، شرکت های صادرات و واردات و اشخاص حقیقی معامله می شود. هدف اصلی کارگزاری انتقال معاملات افراد به بازار جهانی سرمایه است.

برای انجام معاملات ارزی یک معامله گر باید ابتدا یک حساب ارزی ایجاد کرده سپس با کمک یک بروکرفارکس، وارد بازار جهانی سرمایه شود. دقت داشته باشید که سرمایه معاملاتی در بازار جهانی سرمایه با نام خود مشتری ایجاد می شود و حسابی که در این بازار است فقط برای انجام معاملات مربوط در بازار سرمایه است و نمی توان از این حساب همانند سایر حساب های بانکی برای برداشت یا واریز وجه به حساب افراد دیگری استفاده کرد.

برخی اوقات می توان با کارگزار یک برنامه مشخص را تنظیم کرد تا کارگزار به جای شما وارد معامله شود؛ در این شرایط سود معامله به حساب کارگزار واریز می شود و سپس کارگزار پول را به حساب شما واریز کند اما نکته ایی که در این روش وجود دارد این است که درصد کمی از سود هر معامله به عنوان کارمزد به کارگزار داده می شود. انتخاب میزان سود از هر معامله می تواند متفاوت باشد و بسته به کارگزاری که انتخاب می کنید دارد.

بروکر فارکس چیست

کارگزاری فارکس چیست؟

با توضیحات بالا تقریبا با معنی بروکر یا کارگزار فارکس آشنا شدید اما ممکن است همچنان تعریف دقیقی از کارگزاری فارکس نداشته باشید؛ در این قسمت با تعریفی معمول تر و یک مثال به معرفی بروکر فارکس می پردازیم.

همانطور که گفتیم بروکر یا کارگزار در واقع یک واسط بین خریدار و فروشنده است، مانند مشاور املاک! اگر کارگزاری وجود نداشت شما باید بانک یا تجاری را پیدا می کردید و با ارائه مدارک معتبر اقدام به فعالیت در بازار سرمایه می کردید. همه این ها در صورتی است که شما از فروشنده خود مطمئن هستید و تمام شرایط لازم را نیز فراهم کرده اید! یک بروکر تمام این کارها را آسان می کند؛ همچنین علاوه بر آسان کردن کار شما، مورد اعتماد بودن فروشندگان را نیز بررسی می کند. در مشاور املاک نیز چنین است، یک کارشناس به عنوان یک واسط بین شما و فروشنده عمل می کند و تمام مسائل مربوط به معامله را بررسی می کند و بهترین شرایط معامله را برای فروشنده و خریدار فراهم می کند.

با استفاده از خدمات ارائه شده توسط بروکر ها شما یک قدم به فعالیت در بازار فارکس نزدیک می شوید. به عبارتی کارگزاران تسهیل کننده ی فعالیت در بازار های مالی مانند فارکس هستند.

کارگزاری فارکس

نحوه شارژ حساب در بروکر فارکس

برای فعالیت در بازار فارکس شما به یک حساب ارزی نیاز دارید. این حساب می تواند یک حساب بین المللی، کیف پول مجازی، بیت کوین و سایر رمز ارزهای پایه باشد. ممکن است افتتاح یک حساب بین المللی برای همه ایرانیان امکان پذیر نباشد؛ همچنین این نوع حساب خارج از بازار فارکس در ایران آنچنان کاربردی نیز ندارد. امروزه وجود کیف پول های مجازی مانند پرفکت مانی، وبمانی، پی پال و… شارژ حساب فارکس را بسیار راحت تر کرده اند. از بین کیف پول های مجازی موجود، کیف پول وبمانی پرطرفدارترین کیف پول مجازی است که در ایران برای افتتاح حساب در بازار فارکس استفاده می شود.

همانطور که گفته در بروکرهای فارکس به چند روش می‌توان ترید کرد. اکنون توضیح مختصری درباره هرکدام از روش‌ها، به شما ارائه می‌کنیم.

استفاده از حساب های بین المللی

افرادی که در ایران حساب بین‌المللی دارند، به‌راحتی می‌توانند با همین حساب‌ها، در بروکرفارکس فعالیت داشته باشند. اما افراد بسیاری نیز هستند که حساب بین‌المللی ندارند و افتتاح حساب بین‌المللی برای آن‌ها امکان‌پذیر نیست. ازاین‌رو، آنها نیز با روش‌های دیگری می‌توانند در این بروکرها ترید کنند.

استفاده از صرافی های معتبر

همان‌طور که می‌دانید در سال‌های اخیر، یکی از بهترین روش‌ها برای شارژ حساب یا برداشت از حساب بروکر، مراجعه به صرافی بود. البته در این سال‌ها، صرافی‌ها وب‌سایت‌هایی نیز برای انجام این ترید ها ایجاد کرده‌اند. کاربران با مراجعه به خود صرافی یا با استفاده از این وب‌سایت‌ها به‌راحتی می‌توانند در حساب بروکر خود فعالیت کنند. البته توجه داشته باشید که در انتخاب وب‌سایت موردنظر احتیاط کنید و از وب سایت‌های معتبری برای دسترسی به‌حساب بروکر خود استفاده کنید.

هم اکنون برخی صرافی ها خدمات خود را به صورت تخصصی برای انجام پرداخت های بین المللی به انجام می رسانند. این خدمات به صورت تماما غیرحضوری به انجام می رسد. وبسایت داماهی پی یکی از ارائه دهندگان خدمات پرداخت ارزی به ایرانیان است.

استفاده از کیف پول ها و حساب ها مجازی

استفاده از کیف پول‌های مجازی، برای شارژ حساب یا خرید فروش ارزها، این روزها بسیار رایج است. از محبوب‌ترین کیف پول‌های موجود در بازار می‌توان، وب مانی(WebMoney)  را معرفی کرد. همچنین برخی از کاربران، از کارت‌های اعتباری بین‌المللی مانند ویزا و مستر استفاده می‌کنند. ولی برای کاربران ایرانی باوجود تحریم‌ها، امکان استفاده از این کارت‌ها امکان‌پذیر نیست و از طرفی بسیاری از صرافی‌ها و سایت‌ها بین‌المللی، پاسپورت ایرانی را قبول نمی‌کنند. اما کاربران داخلی به‌راحتی با نصب کیف پول وبمانی، می‌توانند به‌حساب بروکر فارکس خود دسترسی داشته و در مدت‌زمان کوتاهی حساب خود را شارژ کنند یا از آن برداشت کنند.

حساب وبمانی چیست؟

یکی از سیستم های پرداخت آنلاین وبمانی است که در سال 1998 در روسیه ایجاد شد. از حساب وبمانی برای انتقال و دریافت ارزهای دیجیتال استفاده می شود. حساب وبمانی یک روش پرداخت اینترنتی جدید است که مستقل از کارت های اعتباری یا حساب های بانکی فعالیت می کند اما شما می توانید از طریق کارت های اعتباری و یا حساب های بانکی آنلاین انتقال وجه به وبمانی را انجام دهید. در سیستم وبمانی برای هر نوع ارز یک کیف پول مخصوص وجود دارد برای مثال برای دلار کیف پول WMZ، برای یورو کیف پول WME، برای روبل روسیه کیف پول WMB، برای روبل بلاروسWMK ، برای طلاWMX ، برای بیت کوینWMU و… وجود دارد؛ که شما بر اساس نوع کار خود می توانید اقدام به ساخت کیف پول متناسب با شرایط خود کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حساب وبمانی، انواع حساب های موجود در سیستم وبمانی، کارمزد سیستم وبمانی و اطلاعات کامل درباره تمام ارزهایی که در وبمانی وجود دارد می توانید به مقاله حساب وبمانی ما مراجعه کنید تا به صورت کامل با این حساب آشنا شوید.

حساب وب مانی

مزایای استفاده از حساب وبمانی

1.سیستم وبمانی در ایران برخلاف اکثر سیستم های پرداخت آنلاین بین المللی تحریم نیست.

2.برای افتتاح حساب شخصی در وبمانی می توانید از اطلاعات شخصی و آدرس محل سکونت خود در ایران استفاده کنید.

3.استفاده از وبمانی ساده است. دستورالعمل‌های افتتاح حساب وبمانی بسیار ساده بیان‌شده و با مراجعه به وب‌سایت آن، به‌راحتی امکان ثبت‌نام در آن وجود دارد. نرم‌افزار وبمانی، اندروید و  ios را پشتیبانی می‌کند. دانلود و نصب آن نیز روی تلفن‌های همراه، به‌سادگی انجام می‌شود. البته واریز و برداشت در حساب وبمانی، سقفی دارد که با فرمال کردن حساب خود، آن سقف نیز افزایش می‌یابد. برای فرمال کردن حساب، کافی است مدارک لازم را برای وب‌سایت ارسال کرده و پس‌ازآن، حساب شما فرمال می‌شود.

4.هنگام احراز هویت، سیستم از شما کدی می‌خواهد که طی دو مرحله، آن را با  E-NUM وارد کرده و وارد وبمانی خود می‌شوید. در این صورت نگرانی از بابت سرقت ارزهای خود یا هک شدن حساب خود، نخواهید داشت. همچنین هنگام نقل‌وانتقال ارزها نیز حتماً مبالغ موردنظر را با کد ارسال کنید. درصورتی‌که دریافت‌کننده، کد ارسالی را که شما به او می‌دهید وارد نکند یا اشتباه وارد کند، پول به‌حساب شما باز می‌گردد. در این صورت، حتی اگر برای فردی اشتباهی ارسال کنید، باز جای نگرانی نیست چراکه او کد ارسالی شمارا ندارد و پول به‌حساب وبمانی شما برگشت می‌خورد.

5.در این سیستم مشکلاتی مانند لیمیت شدن اکانت وجود ندارد و فقط باید قوانین ساده و ابتدایی را زمان پرداخت رعایت کنید.

6.امکان خرید و فروش ارز در وبمانی به صورت اتوماتیک تنها در عرض چند دقیقه نیز از ویژگی های مهم سیستم وبمانی مخصوصا برای افرادی که در فارکس فعالیت دارند است.

7.با توجه وضعیت اقتصادی کشور و کاهش ارزش پولی ما، معمولاً بسیاری از ایرانیان به‌منظور حفظ ارزش سرمایه خود، اقدام به خرید ارزهایی همچون دلار و یورو می‌کنند. از طرفی برای خرید این ارزها، نیازی به خرید مستقیم از صرافی‌ها و پذیرفتن خطرات حمل‌ونقل پول نقد نیست. ما می‌توانیم به‌راحتی و با استفاده از صرافی‌های آنلاین، دلار الکترونیکی خریده و آن را در کیف پول وبمانی ذخیره کنیم. از طرف دیگر هنگام فروش آن نیز، صرافی‌های زیادی هستند که این دلارها را می‌خرند.

8.نرخ کارمزد کیف پول وبمانی تنها هشت‌دهم درصد است. به‌طور مثال برای انتقال هزار دلار باید هشت دلار را به‌عنوان کارمزد پرداخت کنیم که مبلغ کارمزد بر عهده فروشنده است. این نرخ نسبت به روش‌های دیگر بسیار پایین است.

کدام بروکرهای فارکس از وبمانی پشتیبانی می کنند؟

دلایلی چون آسان و راحت بودن افتتاح حساب در وبمانی برای ایرانیان و همچنین آسان بودن نحوه کار با سیستم وبمانی باعث شده است که بسیاری از افرادی که تمایل دارند در بازار فارکس فعالیت داشته باشند از این سیستم استفاده کنند. در این قسمت به بررسی بروکرهای فارکسی می پردازیم که از سیستم وبمانی پشتیبانی می کنند. در این بخش چند بروکر فارکس که از سیستم وبمانی پشتیبانی می کنند به همراه مشخصات این بروکرها آورده شده است.

بروکر آلپاری فارکس

آلپاری  (Alpari)

یکی از بروکرهای پیشتاز دنیا، آلپاری است. این بروکر در ارائه سیستم‌های فارکس شهرتی بسیار خوبی دارد و توانسته اعتماد بیش از 150 کشور دنیا را در ارائه خدمات، به خود جلب کند. این شرکت در سال 1998 تأسیس شد و امروز به یکی از بزرگ‌ترین بروکرها در فارکس تبدیل‌شده است. علاوه بر اینکه آلپاری بیش از یک‌میلیون کاربر در سراسر دنیا دارد، در داخل ایران نیز پس از 10 سال حضور موفق، توانسته نظر کاربران ایرانی را نیز به خود جلب کند.

از امکانات این بروکر می‌توان به امکان انتخاب حساب‌های مختلف ازجمله استاندارد، نانو و پرو ای سیان، برای کاربر، بالاترین سرعت سرور در ایران، کمترین میزان کارمزد در بین بروکرهای فارکس و کارمزد صفر در دو پلتفرم متا تریدر 4 و 5، نداشتن بهره شبانه،  معاملات اختیارات دوتایی را نام برد. از طرفی کاربران می‌توانند با کمتر از 1 دلار حساب خود را فعال کنند. همچنین ایجاد برنامه‌های تشویقی، جوایز و تخفیف های نقدی، مسابقات، امکان افتتاح یا سرمایه‌گذاری در حساب‌های پم و همچنین امکان بازگرداندن اسپرد و تبدیل امتیازات به وجه نقد از دیگر امکانات این بروکر است.

فارکس (HYCM)

یکی از پیشگامان ارائه خدمات فارکس  و CFD، بروکر HYCM بوده که به سرمایه‌گذاران خرده و کلان خدمات تجارت آنلاین را ارائه می‌دهد. این بروکر در بسیاری از کشورهای جهان ازجمله انگلستان، هنگ‌کنگ، قبرس، دبی و کویت دفتر دارد. بروکر HYCM امکان دسترسی به مجموعه‌ی گسترده‌ای ازجمله فارکس، کالاها، سهام و فلزها را فراهم می‌کند. از طرفی این شرکت بخشی از سرمایه خود را به  ارائه خدمات آنلاین، املاک، آموزش و خیریه اختصاص داده است. HYCM با ارائه پلتفرم‌های پیشرفته مانند متاتریدر 4 (پیشرو صنعت فارکس) و نرم‌افزارهای موبایل که مشتریان را به خوبی درزمینه تجارت الکترونیکی پشتیبانی می‌کنند، توانسته خود را به‌عنوان یکی از بروکرهای پرطرفدار فارکس معرفی کند.

کاربران HYCM قادر خواهند بود تا با 3 نوع حساب، ترید کنند. این حساب‌ها عبارت‌اند از حساب اسپرد که ثابت شروع از 1.8 پیپ داشته و حداقل سپرده آن 100 دلار است، حساب کلاسیک که اسپرد متغیر از 1.2 پیپ داشته و کمیسیون ندارد و حداقل سپرده آن 100 دلار است، حساب اسپرد خام که شروع اسپرد شناور آن از 0.2 بوده و کمیسیون آن از 4 دلار است و برای حداقل سپرده به 200 دلار نیاز دارد. این بروکر که از وبمانی پشتیبانی می‌کند، به‌صورت شبانه‌روز اما 5 روز در هفته خدمات ارائه می‌دهد. این بروکر ارزهای دیجیتالی ازجمله Bitcoin، Litecoin، Ethereum، Bitcoin Cash،Ripple را پشتیبانی می‌کند.

بروکر هات فارکس

هات فارکس  (HotForex)

بروکر هات فارکس تحت نظارت CySEC  قبرس، FSB  آفریقای جنوبی و  FSC  موریس است. این شرکت خدمات مطلوبی را در طیف گسترده‌ای از ابزارها مانند کالاها، شاخص‌ها، فلزات و سهام‌های محبوب مانند اپل، فیسبوک، گوگل و Cryptocurrency ارائه می‌دهد. کاربران این شرکت به انواع حساب‌های تجاری مانند اسپردهای ثابت و اسپردهای شناور، تریدهای بدون کارمزد (در حساب‌های میکرو، پریمیوم و ثابت) و از طرفی به اسپردهای کم  همراه با کارمزد و اهرم انعطاف‌پذیر تا میزان 1:1000 و همچنین کپی تریدینگ HFCopy دسترسی دارند.

از طرف دیگر تریدها در هات فارکس توسط پلتفرم‌های متاتریدر 4، وب تریدر و موبایل انجام می‌شوند. شرکت برای کاربرانی که چند حساب دارند، امکان MT4 Multi-terminal را قرار داده است. علاوه بر این 100 شرکت برتر مالی دنیا مانند اپل، سامسونگ، کوکاکولا از این بروکر حمایت می‌کنند.

ّبروکر فارکس تایم

فارکس تایم  (ForexTime – FXTM)

بروکر فارکس تایم توسط بنیان گزار بروکر آلپاری، اندری داشین، در سال 2011 تأسیس شد. با ایده‌های خوبی که مؤسس آن در سر داشت، به‌سرعت جزو بهترین بروکرهای فارکس، نام خود را مطرح کرد. کاربران این بروکر مزایای زیادی ازجمله حساب‌های تفکیک‌شده، واریز و برداشت‌های سریع که هم به‌صورت ریالی و هم در وبمانی انجام می‌شود، اهرمی تا سقف 1:1000، اسپردهای پایین (شروع از 0.1)، استفاده از پلتفرم متاتریدر 4، پشتیبانی‌کننده سیستم وب و سیستم عامل‌های اندروید و ios و سرویس کپی تریدینگ رادارند.  این بروکر را کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC)  و همچنین عضو صندوق جبران خسارت سرمایه‌گذاران  (ICF) حمایت می‌کنند.

سخن آخر

همان‌طور که میدانید، امروزه بروکرها در فعالیت‌های تجاری سرمایه‌گذاران الکترونیکی، نقش مهمی را ایفا می‌کنند. انتخاب بروکر خوب می‌تواند به سرمایه‌گذار برای انجام مبادله تجاری سودمند، کمک بزرگی کند. از طرفی استفاده از یک ارز دیجیتال مطمئن برای سرمایه‌گذاری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. وبمانی همان‌طور که به آن اشاره کردیم، می‌تواند روش خوبی برای سرمایه‌گذاری و جابه‌جایی ارزهای ما باشد.

با توجه به تحریم‌های اعمال‌شده استفاده از هر کیف پولی برای کاربران ایرانی توصیه نمی‌شود، چراکه امکان مسدود کردن حساب و بلاک کردن سرمایه کاربران داخل کشور وجود دارد. اما وبمانی در هیچ شرایطی با کاربران ایرانی خود قطع همکاری نداشته است. در این مقاله سعی داشتیم تا مفهوم بروکر را توضیح داده و همچنین به نحوه کار با آنها بپردازیم. از طرفی بروکرهای فارکسی که وبمانی را پشتیبانی می‌کنند و برای کاربران ایرانی مناسب هستند را معرفی کردیم.

داماهی پی مجموعه ایی است که به ارائه خدمات ارزی می پردازد. در مجموعه داماهی پی شما می توانید با خیال راحت به خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال مانند پرفکت مانی، وبمانی، بیت کوین، پریمیوم ووچرز و… بپردازید.

برای استفاده از خدمات داماهی پی نیاز به ثبت نام در وبسایت ما و سپس احراز هویت دارید پس از انجام این مراحل می توانید به راحتی به خرید و فروش ارزدیجیتال مورد نظر خود بپردازید.احراز هویت زمان زیادی از کاربران نمی گیرد و در کوتاه ترین زمان ممکن(حداکثر3 ساعته) به انجام می رسد. در صورت وجود مشکل می توانید از پشتیبانی حرفه ای کارشناسان ما که 24 ساعت شبانه روز پاسخگوی شما هستند بهره ببرید.

شارژ وب مانی در ایران

شارژ کیف وبمانی

برای شارژ کیف وبمانی بدون کارمزد از داماهی پی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

شارژ وب مانی
آنی و با قیمت مناسب

همچنین شما می توانید برای خرید پرفکت مانی نیز از خدمات داماهی پی استفاده کنید.پرفکت مانی نوعی شیوه ی پرداخت همانند وب مانی است با این تفاوت که توسط افراد بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از پرفکت مانی می توان برای سرمایه گذاری دلاری نیز استفاده کرد. پرفکت مانی خریداری شده بدون تازیخ انقضا است و می توان آن را تا مدت دلخواه نگه داری کرد.

انواع رمز ارز ها و کریپتو کارنسی نیز در سبد خدمات ارائه شده توسط داماهی پی وجود دارد. شما می توانید سفارش خرید ارز دیجیتال خود را نیز به داماهی پی بسپارید، داماهی پی بیش از 30 نوع ارز دیجیتال پرطرفدار را در سبد خود دارد و افراد می توانند متناسب با هدف سرمایه گذاری خودشان اقدام به خرید و سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال کنند. داماهی پی یکی از مناسب ترین و منصفانه ترین قیمت ها را به کاربرانش ارائه می کند.

ممنون از وقتی که برای مطالعه این مقاله گذاشتید. لطفا در صورت مفید بودن مقاله با دوستان خود به اشتراک بگذارید. 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.