داماهی پی

وب مانی یا پرفکت مانی، کدام کیف پول بهتر است؟

5/5 - (21 امتیاز)

احتمالا شما هم حین انجام کارهای روزمره تان به ذهنتان رسیده در صورت نیاز به پرداخت دلاری چه کاری باید انجام دهید،در این صورت با ما همراه باشید تا روش های پرداخت بین المللی را به شما آموزش دهیم. پرفکت مانی و وب مانی از عمده ترین وبسایت های ارائه دهنده ی خدمات پرداخت بین المللی هستند.

اگر قصد استفاده از خدمات سیستم‌های پرداخت بین المللی و یا کیف پول‌ها و ارزها را داشته باشید احتمالا یکی از اولین پیشنهادها استفاده از خدمات پرفکت مانی یا وب مانی خواهد بود. مهمترین دلیل این امر امنیت این دو کیف پول برای کاربران ایرانیست. این دو کیف پول که به ترتیب در پاناما و روسیه پایه‌گذاری شده‌اند بر خلاف پی پال از تحریم‌های امریکا علیه کشورمان پیروی نکرده و خدمات خود را به طور کامل در اختیار کاربران ایرانی قرار داده‌اند از این رو مانند پی پال و اسکریل ریسک مسدود شدن حساب برای کاربران ایرانی را ندارند.

علی‌رغم شباهت‌های زیاد، این دو کیف پول تفاوت‌هایی دارند که برای تصمیم گیری در مورد این که از خدمات کدام یک از این دو شرکت استفاده شود ما در اینجا مهمترین فاکتورهای هر کیف پول را بیان کرده و به مقایسه این دو کیف پول می‌پردازیم. برای پی بردن به این موضوع در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا از جنبه های مختلف این دو کیف پول را بررسی کنیم. امیدواریم پس از خواندن این مقاله بتوانید کیف پول مورد مناسب خودتان را پیدا کنید.

 

نرخ کارمزد و محدودیت برداشت و انتقال پرفکت مانی و وب مانی

اولین موضوع در بررسی این دو سیستم نرخ کارمزد انتقال پول است. نرخ کارمزد انتقال در وب مانی ۰.۸ درصد و نرخ کارمزد انتقال در پرفکت مانی ۰.۵ درصد از کل مبلغ انقالی می‌باشد.

هر یک از این دو شرکت استراتژی‌های مختلفی را در زمینه محدودیت برداشت و انتقال اعمال کرده‌اند. پرفکت‌مانی هیچگونه محدودیت برداشت یا انتقال برای حساب‌های وریفای نشده یا تایید نشده ندارد اما در عوض از کاربرانی که حساب خود را تایید نکرده‌اند به جای ۰.۵ درصد،  ۲ درصد کارمزد دریافت می‌کند. از این رو میتوان گفت پرفکت مانی محدودیت تایید حساب را از طریق نرخ کارمزد اعمال می‌کند.

از طرف دیگر وب مانی برای کاربرانی که مدارک هویتی ارسال نکرده و حساب خود را تایید نکرده‌اند محدودیت خود را از طریق مقدار انتقال اعمال می‌نماید و نرخ کارمزد برای حساب‌های تایید شده و تایید نشده یکسان است.

تشابهات پرفکت مانی و وب مانی

 

پشتیبانی از ارزها و حساب های مختلف در سیستم پرفکت مانی و وب مانی

با افتتاح حساب در هر یک از این کیف پول ها شما امکان داشتن حساب های دلاری، یوروی و حساب های دیگر را خواهید داشت. برای مقایسه این دو سیستم در این مورد باید گفت که وب مانی بسیار قوی تر از پرفکت مانی عمل کرده و از ۱۲ ارز مختلف پشتیبانی میکند در حالی که پرفکت مانی تنها از ۴ ارز پشتیبانی میکند.

ارز های مورد پشتیبانی در سرویس وب مانی

 • WMZ – کیف پول دلار ایالات متحده آمریکا (USD) – هر WMZ برابر با 1 دلار آمریکا
 • WME – کیف پول یورو (EUR)
 • WMR – کیف پول روبل روسیه (RUB)
 • WMU – کیف پول گریونا اوکراین (UAH)
 • WMB – کیف پول روبل بلاروس (BYR)
 • WMK – کیف پول قزاقستانی (اسم واحد پول) قزاقستان (KZT)
 • WMV – کیف پول دانگ ویتنام (VND)
 • WMX – کیف پول بیت‌ کوین (BTC) – هر WMX برابر با یک میلی بیت کوین (0.001 BTC)
 • WMH- کیف پول بیت کوین کش (BCH)
 • WML- کیف پول لایت کوین (LTC)
 • WMG – کیف پول طلا

توجه داشته باشید که برای استفاده از هر حساب باید ادرس مخصوص خود را بدهید. برای مثال برای انتقال بیت کوین به حساب بیت کوین خود در وب مانی باید آدرس حساب WMX را استفاده کنید.

حساب های مورد پشتیبانی در سیستم پرفکت مانی به شرح زیر میباشند:

حساب دلاری با نشانه U

حساب یورویی با نشانه E

حساب طلا با نشانه G

حساب بیت کوین با نشانه X

 

لازم به ذکر است که برای ایجاد حساب یورویی در وب مانی، حتما باید ساکن مناطق اروپایی باشید. در نتیجه این کار برای کاربران ایرانی یا به طور کل برای کاربران غیر اروپایی امکان پذیر نمیباشد مگر این که پروفایل خود را با ادرس اروپا ایجاد کرده باشند که این کار خطرات خود را نیز دارد. از این رو اگر از سیستم های پرداخت بین المللی صرفا برای انتقال یورویی استفاده میکنید پرفکت مانی گزینه پاسخ خواهد بود.

 

مقایسه وب مانی و پرفکت مانی

نحوه شارژ حساب پرفکت مانی و وب مانی

برای شارژ حساب های خود در پرفکت مانی یا وب مانی روش‌‌های مختلفی وجود دارد.

 • انتقال داخل سیستم
 • شارژ توسط کارت های بانکی بین المللی
 • درخواست وام
 • کارت شارژ (پرفکت مانی ای ووچر و پیمر وب مانی)
 • صرافی های انلاین

کاربران ایرانی به دلیل عدم دسترسی به کارت های بانکی بین المللی امکان استفاده از روش های بانکی بین المللی را ندارد. از اینرو برای شارژ حساب های وب مانی یا پرفکت مانی خود بایستی از خدمات یکی از صرافی های انلاین داخل کشور استفاده کنند.

آموزش خرید پرفکت مانی از وب سایت داماهی پی همراه با راهنمای گام به گام و پشتیبانی 24 ساعته.

مقایسه اعتبار وبسایت وب مانی و پرفکت مانی

ایجاد حساب کاربری در کیف پولی که در تعداد کمی از سایت ها پشتیبانی میشود به درد کاربر نخواهد خورد. در نتیجه تعداد سایت ها و مراجعی که از این سیستم ها پشتیبانی میکنند عامل مهمی در تصمیم گیری برای استفاده از هر سیستم پرداخت است. برای مقایسه پرفکت مانی و وب مانی در این زمینه باید گفت که این دو سیستم از ابتدای فعالیت رقابت تنگاتنگی با یکدیگر داشته اند و تا کنون تفاوت چندانی با هم از نظر میزان اعتبار و محبوبیت نداشته اند، اما در سال های اخیر وب مانی با ایجاد تغییراتی معنی دار مانند افتتاح شعب در انگلستان و کشورهای مهم دیگر و پشتیبانی از حساب های ارزی مختلف توانسته است اعتبار و محبوبیت بیشتری کسب کند و انتظار کارشناسان برای گسترش محدوده فعالیت و کسب اعتبار بیشتر شده است.

وب مانی مدت زمان بیشتری فعالیت کرده است، اما خوشنامی پرفکت مانی در مدت زمان حضورش نیز بسیار پررنگ بوده است.

بعضی از مشتریان از خدمات ارائه شده توسط وب مانی زمانی که تراکنش های بین المللی به مشکل برمی خورند ناراضی بوده اند. همچنین گفته می شود کار با وبسایت پرفکت مانی برای اغلب مشتریان آسانتر از کار با وب مانی بوده است.

تفاوت های پرفکت مانی و وب مانی

تبدیل پرفکت مانی به وب مانی و برعکس

اگر به هر دلیل اعتبار پرفکت مانی یا وب مانی که داشتید را بخواهید به دیگری تبدیل کنید(عدم امکان استفاده از پرفکت مانی در یک وبسایت به خصوص و نیز امکان استفاده از وب مانی در آن وبسایت) می توانید از صرافی های آنلاین ارز دیجیتال کمک بگیرید.برای مثال برای تبدیل پرفکت مانی به وب مانی،در مرحله ی اول پرفکت مانی خود را به صرافی فروخته و سپس با استفاده از معادل ریالی پرفکت مانی در کیف پول صرافی، وب مانی بخرید.

پروسه تبدیل: فروش پرفکت مانی به صرافی —->اعتبار در حساب صرافی—-> خرید وب مانی در صرافی

نتیجه گیری

اکثر افراد هنگامی که برای اولین بار تصمیم میگیرند که از سیستم های پرداخت بین المللی استفاده کنند با این سوال مواجه میشوند که در کدام سیستم حساب افتتاح کنند و کدام سیستم پرداخت بهتر است؟! پاسخ صحیح به این سوال این است که بستگی به هدف شما دارد! بدون شک نمیتوان سیستمی پیدا کرد که تمامی نیاز ها را براورده کرده و برای تمامی مواقع راه حل باشد. هر کدام از این روش ها مزیت ها و معایب خود را دارند و نمیتوان گفت با افتتاح حساب در یک سیستم نمیتوان انتظار داشت تمام نیاز های شما رفع گردد.

با در نظر گرفتن هدف و شرایط خود و کسب اگاهی از ویژگی های هر سیستم میتوانید به جواب این سوال برسید که کدام یک برای شما بهتر است. برای مثال فردی که فقط یک بار نیاز به خدمات پرداخت دارد و وقت کافی برای احراز هویت ندارد بهتر است به جای استفاده از پرفکت مانی و پرداخت ۲ درصد کارمزد از خدمات وب مانی با ۰.۸ درصد کارمزد استفاده کند اما در صورتی که امکان احراز هویت دارید می‌توانید با احراز هویت در پرفکت مانی کارمزد تراکنش خود را به ۰.۵ درصد کاهش دهید.

البته یک فاکتور مهم دیگر در تصمیم گیری سهولت استفاده از هر سیستم برای سایت مقصد است. در صورتی که میخواهید بین این دو سیستم برای یک پرداخت مشخص انتخاب کنید ابتدا به پذیرندگان وبسایت مورد نظر توجه کنید و در صورتی که از هر دو شیوه ی پرداخت استفاده می کنند به تفاوت های میان این دو سیستم توجه کنید و بهترین سیستم پرداخت برای خودتان را انتخاب کنید.

در صورت نیاز برای اطلاع بیشتر در مورد هر یک از این سیستم ها با کارشناسان ما در داماهی پی تماس حاصل نمایید و به طور رایگان خدمات مشاوره دریافت کنید.خدمات مشاوره ای داماهی پی در تمام ساعات شبانه روز به کاربران ارائه می گردد.شما می توانید تمامی سوالات خود درباره ی نحوه ی ثبت نام و کار با وبسایت داماهی پی را از ما بپرسید.

شما می توانید آموزش خرید وب مانی با بهترین قیمت از داماهی پی را از طریق مقالات وبلاگ ما دنبال کنید. در صورتی که در حین خرید وب مانی به سوالی برخوردید سوال خود را از همکاران واحد پشتیبانی داماهی بپرسید.

همچنین شما می توانید سوالات خود درباره ی خرید ارز دیجیتال را با ما در میان بگذارید. انواع رمز ارز ها با قیمت مناسب در داماهی پی به مشتریان گرامی عرضه شده است. آموزش نحوه ی خرید انواع توکن ها مانند توکن فلوکی و ریوشی در وبسایت داماهی پی به صورت کامل آمده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *