وب مانی

وب مانی چیست؟ | آموزش کامل وب مانی

وب مانی چیست؟ | آموزش کامل وب مانی

وب مانی چیست؟

وب مانی یکی از سیستم های پرداختی آنلاین است که از سال 1998 در روسیه فعالیت خود را شروع کرده است؛ این سیستم امروزه در سراسر جهان استفاده می‌شود و گفته می‌شود بیشتر از 40 میلیون کاربر داشته باشد. در صورتی که قصد خرید کالا و نقل و انتقال پول در سایت های اینترنتی را دارید می توانید از این سیستم پرداخت آنلاین استفاده کنید. به طور کلی برای انجام این کارها نیاز است که شما یک حساب بانکی خارج از کشور را داشته باشید. برای مثال باید در یکی از بانک های آن کشور که قصد انجام عملیات مالی دارید حساب داشته باشید اما با کمک وب مانی بدون نیاز به حساب بانکی میتوانید به صورت آنلاین کارهای اینترنتی بانکی خود را انجام دهید.

به شکلی باید وب مانی را رقیب پی پل بدانیم که البته برای رسیدن به میزان شهرت و محبوبیت آن، هنوز راهی در پیش روی دارد.

وب مانی رقیب پی پل

یه زبان دیگر چیزی که در خصوص کسب و کارهای آنلاین کمبود داشتیم، سیستمی قدرتمند جهت نقل و انتقالات مالی بود که در سال های اخیر به وسیله پلتفرم های مختلف، تامین شد. وب مانی نیز یکی از همین پلت فرم ها است که به وسیله آن می توان نقل و انتقالات مالی را به راحتی انجام داد و دیگر مردم جهان از هر کشوری که باشند، بستگی به موقعیت جغرافیایی یا سیستم مالی داخلی سرزمین خود نخواهند داشت.

 

 

وبمانی چیست؟

وب مانی در ایران

یکی از مهمترین ویژگی های سیستم وب مانی این است که بر خلاف سایر سیستم های پرداخت آنلاین مانند پی پال که ایران را تحریم کرده اند؛ ایران را تحریم نکرده و شما به راحتی با ثبت مشخصات واقعی خود و حتی بدون نیاز به وی پی ان می توانید در این سیستم یک حساب افتتاح کنید.

با توجه به این که دفتر اصلی این پلت فرم در شرکت روسیه قرار داشته و در واقع مالکیت روسی دارد، تحریمی از بابت آن برای کاربران ایرانی در نظر گرفته نشده است و ایرانیان می توانند به راحتی از این پلت فرم نقل و انتقالات مالی آنلاین استفاده کرده و امور خود را به وسیله آن به انجام برسانند.

 

وبمانی در ایران

افتتاح حساب وب مانی

پس از افتتاح حساب نیاز به مشخص کردن نوع کیف پول در سیستم وب مانی است که در ادامه انواع کیف پول و اطلاعات مرتبط با این موضوع را ارائه می دهیم. پس از افتتاح حساب و تعیین نوع کیف پول مهم است که کیف پول خود را شارژ کنید. برای شارژ کردن حساب وب مانی نیاز به صرافی آنلاین دارید. شما می توانید از طریق صرافی آنلاین داماهی پی با خیال راحت و تنها از طریق حساب کارت بانکی خود به صورت ریالی و بدون نیاز به هیچ دانش خاصی اقدام به شارژ کیف پول وب‌ مانی خود کنید. اگر تاکنون افتتاح حساب نکرده اید می توانید از مقاله افتتاح حساب وب مانی به صورت قدم به قدم بازدید کنید و به راحتی یک حساب وب مانی افتتاح کنید!

توجه داشته باشید در صورتی که قصد دارید از امکانات بیشتری در سیستم وب مانی استفاده کنید باید حساب خود را وریفای کنید؛ برای آشنایی با نحوه وریفای کردن حساب وب مانی از مقاله وریفای کردن حساب وب مانی ما بازدید کنید.

افتتاح حساب وبمانی

خرید وب مانی

شما برای خرید ارزهای دیجیتال نیاز دارید با یک صرافی معتبر همکاری کنید؛ برای خرید و فروش ارز وب مانی می توانید از طریق سایت ما و از قسمت

خرید وب مانی اقدام کنید! دقت داشته باشید که همکاری با یک صرافی معتبر بسیار مهم است. در صورتی که از صرافی آنلاین مورد نظر اطمینان ندارید خرید و فروش ارز شما می تواند به ضرر شما بوده و سرمایه خود را با یک بی احتیاطی از دست بدهید.

خرید وبمانی

کاربردهای وب مانی

شما می توانید به راحتی از طریق Web Money از سایت های فروشگاهی مختلف، هر گونه کالایی را خریداری کرده و به طور مستقیم پرداخت را به انجام برسانید. البته برای استفاده از این پلت فرم و خرید از وب سایت های فروشگاهی کالا یا خدمات، لازم است که وب سایت هدف، وب مانی را به رسمیت شناخته و سیستم آن را در پنل فروشگاهی خود فعال کرده باشد. اگر چه در حال حاضر همچنان رکورد وب مانی در قیاس با پلت فرم دیگری چون پی پل عقب تر است، اما به نظر می رسد که رفته رفته کسب و کارهای آنلاین بیشتری به فهرست آن افزوده می شوند.

در حال حاضر تعداد زیادی صرافی ارز دیجیتال، بروکر، فروشگاه اینترنتی کالا، فروشگاه فایل، فروشگاه‌ دامنه، فروشگاه هاستینگ و فروشگاه بازی، از وب مانی پشتیبانی می‌‌کنند. لازم است به این نکته نیز اشاره کنیم که وبسایت های فریلنسری زیادی نیز وب مانی را به عنوان یک شیوه ی پرداخت می‌پذیرند. شما می‌توانید پروژه های دیگران را انجام داده و در ازای آن درآمد دلاری کسب کنید و هزینه ی کار انجام شده را در کیف پول وب مانی خود ذخیره کنید.

انواع حساب های کاربری وب مانی

هر فردی که در وب مانی حسابی افتتاح می کند یک سطح کاربری منحصر به فرد دریافت می کند؛ که به این سطح کاربری پاسپورت گفته می شود. در این پاسپورت مشخصات و اطلاعات فرد دارنده حساب ذکر شده است. با افتتاح حساب و مشخص کردن نوع کیف پول همچنان یک سری محدودیت هایی وجود دارد؛ یکی از این محدودیت ها نگهداری وجه به مقدار 300 دلار در کیف پول است؛ اصولا این محدودیت ها به علت عدم احراز هویت ایجاد می شود. بر اساس مدارکی که به وب مانی تحویل می دهید سطح پاسپورت شما تعیین می شود، این سطح ها عبارتند از:

 • پاسپورت الیاس (alias WM- passport) :این نوع سطح کاربری فقط برای انجام فعالیت های محدود با میزان خرید کم است. در این نوع حساب اجازه دارید تا 100 دلار تراکنش را در روز انجام دهید و فقط می توانید 300 دلار در کیف پول خود ذخیره کنید.
 • پاسپورت فرمال(formal passport) :این حساب بسیار مناسب کاربرانی است که فعالیت های زیادی دارند. صدور این نوع پاسپورت توسط WM-passport و به صورت رایگان انجام می شود. برای ارتقاع این نوع حساب باید یکسری از بخش های مربوط به اطلاعات شخصی را تکمیل کرده و همچنین از پاسپورت یا کارت ملی خود برای احراز هویت استفاده کنید. با این حساب شما اجازه انجام 3000 دلار تراکنش و نگهداری حداکثر 10000 دلار را در کیف پول خود دارید.
 • پاسپورت پرسنال (passport personal) :این نوع پاسپورت بیشتر مناسب شرکت های اینترنتی و کسب و کارها است. این پاسپورت از سطح اعتماد بالایی برخوردار است زیرا در کنار ارسال اطلاعات شخصی، می توانید با مراجعه به سفارت روسیه یا دفاتر اسناد رسمی مدارک خود را تایید کنید. هزینه صدور این پاسپورت 50 دلار است اما پس از دریافت آن فرد هیچ محدودیتی در تراکنش و سقف انتقال و دریافت پول نخواهد داشت.

کیپر وب مانی چیست؟

کیپر در واقع به نرم افزارهای متعلق به سیستم وب‌ مانی می گویند که کاربران با کمک آنها به کیف پولشان دسترسی پیدا می کنند. پس از افتتاح حساب، کیپر وب مانی به صورت پیشفرض روی حالت مینی یا استاندارد قرار می گیرد؛ این حالت ابتدایی ترین حالت کیپر بوده و اجازه نقل و انتقالات پول در حجم کم و محدود را به شما می دهد. برای حل این محدودیت ها شما باید کیپر خود را از حالت مینی به کلاسیک تغییر دهید، توجه داشته باشید که برای این کار بایستی پاسپورت فرمال یا بالاتری داشته باشید.

انواع کیپر وب مانی

کیپر کلاسیک وب مانی (WM keeper classic) :این برنامه مناسب ویندوز و نصب بر روی سیستم کامپیوتری است. دقت داشته باشید که پس از افتتاح حساب یک فایل دریافت می کنید که باید این فایل را در محلی مطمئن ذخیر کرده و از آن در ورود به کیپر استفاده کنید.

کیپر لایت وب مانی(WM keeper light) :این نوع کیپر به صورت مروگر است و به نصب شدن نیازی ندارد. عملیات نقل و انتقال پول در این نوع کیپر بسیار ایمن است. در صورتی که تمایل به انجام کار با این کیپر دارید باید مراحل ثبت نام را در سیستم وب مانی پیش ببرید؛ پس از انجام این مراحل مجوز x.509 را بر روی مرورگر دریافت خواهید کرد. دقت داشته باشید که این مجوز را در محلی امن و مطمئن ذخیره کنید.

 کیپر موبایل (keeper mobile) :این کیپر از ساده ترین نسخه ها است که در آن فرد با کمک یک اسم کاربری و رمز عبور قادر به فعالیت خواهد بود، تنها مشکل این سیستم محدودیت هایی در نقل و انتقال و نگهداری وجه در کیف پول است.

کیپر وبمانی

کیف پول وب مانی / ارزهای کیف پول وب مانی

سیستم وب‌ مانی ارزها و دارایی های زیادی را دارد که کاربر بر اساس نوع کار خود می تواند یکی را انتخاب کند، این ارزها عبارتند از:

WME – کیف پول یورو (EUR)
WMZ – کیف پول دلار ایالات متحده آمریکا (USD)
WMB – کیف پول روبل بلاروس (BYR)
WML– کیف پول لایت کوین (LTC)
WMV – کیف پول دانگ ویتنام (VND)
WMR – کیف پول روبل روسیه (RUB)
WMU – کیف پول گریونا اوکراین (UAH)
WMX – کیف پول بیت‌ کوین
WMH– کیف پول بیت کوین کش (BCH)
WMG – کیف پول طلا
WMK – کیف پول قزاقستانی (اسم واحد پول) قزاقستان (KZT)

هر یک از انواع کیف پول را که تهیه کردید یک آدرس مخصوص دریافت می کنید؛ زمانی که می خواهید وجهی به حساب شما واریز شود باید این آدرس را به واریز کننده بدهید.

ارزهای سیستم وبمانی

نکته مهمی که در این سیستم وجود دارد این است که برای نقل و انتقال ارزهای خاص باید کیف پول مخصوص داشته باشید؛ برای مثال در صورتی که می خواهید 10 یورو دریافت کنید یا انتقال دهید نمی توانید این کار را با کیف پول wmx انجام دهید.

کارمزد وب مانی چگونه است؟

در سیستم وب مانی به ازای هر تراکنش 0.8 درصد از کل مبلغ به عنوان کارمزد از حساب شما کسر می شود؛ اما سیستم وب مانی برای این موضوع قوانینی نیز دارد، مبلغ کسر شده به عنوان کارمزد بیشتر از 50 دلار و 50 یورو نمی شود؛ سقف کارمزد در کیف پول بیت کوین نیز BTC 0.005 است. در برخی شرایط حتی کارمزد سیستم وب مانی صفر است!

در چه تراکنش هایی کارمزد وب مانی صفر است؟

 1. برای پرداخت‌های WMV که کمتر از ۵۰۰ واحد نباشد.
 2. بین کیف پول‌های یکسان با WebMoney Passport یکسان
 3. بین کیف پول‌های یک نوع با WM-identifier یکسان
 4. (برای کاربرانی که دارای WM-Passport بیشتر از سطح Intial هستند)

کارمزد انواع خدمات در سیستم وب مانی

در سیستم وب مانی برای هر تراکنش 8/0 درصد از مبلغ کم می شود اما این کسر مبلغ از 01/0 wm بیشتر نمی شود؛ همچنین برای ارزهای مختلفی حداکثری تعیین شده است که این حداکثرها عبارتند از:

 1. WMZ برابر با 50
 2. WME برابر با 50
 3. WMR برابر با 1500
 4. WMU برابر با 250
 5. WMB برابر با 100
 6. WMG برابر با 2
 7. WMX برابر با 5
 8. WMH برابر با 30
 9. WMV برابر با 1000000
 10. WMK برابر با 9000

وب مانی چیست؟

وب مانی یا پرفکت مانی؟ کدامیک بهتر است؟

وب مانی و پرفکت مانی هر دو سیستم های آنلاین پرداختی هستند که در ایران بسیار محبوب اند. علت محبوبیت آنها دسترسی راحتی، عدم تحریم ایران و کارکردن آسان با آنها است. اینکه کدامیک بهتر است باتوجه به شرایط شما و کار شما مشخص می شود برای مثال اگر قصد همکاری با یک سایت فریلنسری را دارید ممکن است آن سایت فقط از سیستم وب مانی یا فقط از سیستم پرفکت مانی پشتیبانی کند به همین دلیل بهتر است بدانید که کدامیک متناسب با شرایط شما است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سیستم پرفکت مانی نیز می توانید به مقاله پرفکت مانی چیست در سایت ما سر بزنید!

پرفکت مانی رقیب سرسخت وب مانی است. این دو شرکت از زمان تاسیس همواره در حال رقابت با یکدیگر بوده اند. وب مانی از کیف پول های بیشتری پشتیبانی می کند اما خدمات پرفکت مانی گاها بیشتر از وب مانی است. به شما توصیه می کنیم همواره متناسب با نیازتان بین این دو سیستم پرداخت آنلاین تصمیم بگیرید.

شارژ حساب وب مانی

برای شارژ حساب وب مانی بدون کارمزد از داماهی پی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

شارژ وب مانی
با کمترین و مناسب ترین قیمت در داماهی پی به انجام می رسد، شما می توانید برای خرید پرفکت مانی نیز از خدمات داماهی پی استفاده کنید، پرفکت مانی نیز مانند وب مانی یک سیستم پرداخت بین المللی است.پرفکت مانی از محبوبیت بالایی میان کاربران برخوردار است. دلار های خریداری شده به این شیوه بدون تاریخ انقضا است و کاربران می توانند به آن به عنوان یک شیوه ی سرمایه گذاری نگاه کنند. با توجه به کاربردی بودن پرفکت مانی این نوع سرمایه گذاری نقد شوندگی بالایی دارد. سرمایه گذاران وب مانی می توانند هر زمان تصمیم گرفتند پرفکت مانی خود را به ریال تبدیل کنند.

خرید بیت کوین از دیگر خدمات ارائه شده در صرافی داماهی است، این خدمات به صورت تمام اتوماتیک و آنی به انجام می رسد. خرید پولکا دات و سولانا و بیش از 30 نوع ارز دیگر نیز در داماهی پی امکان پذیر است.  خرید ارز دیجیتال امروزه یکی از مطمئن ترین و سودده ترین روش های سرمایه گذاری است.

ممنون از وقتی که برای مطالعه این مقاله گذاشتید. لطفا در صورت مفید بودن مقاله با دوستان خود به اشتراک بگذارید. 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.