به این مقاله امتیاز بده

پرداخت هزینه آزمون SAT

آزمون SAT مخفف عبارت  Scholastic Aptitude Test است. این آزمون در ابتدا برای پذیرش در دانشگاه های امریکا به کار برده می شد. اما هم اکنون برای تحصیل در دانشگاه‌هایی مثل دانشگاه‌های آمریکا، انگلستان، کانادا، استرالیایی، نروژ و ترکیه نیز می توان نمره آزمون ست را ارائه داد.آزمون ست شرایط خاصی برای ثبت نام ندارد.  SAT توانایی شرکت‌کنندگان در آزمون را در دو زمینه مورد ارزیابی قرار می‌دهد. این دو زمینه عبارت‌اند از:

  • ارزیابی آنچه که دانش‌آموز در طول ۱۲ سال تحصیل در مدرسه آموخته است.
  • ارزیابی اینکه آیا متقاضی توانایی این را دارد که وارد دانشگاه شود و برنامه‌های دانشگاهی خود را به پایان برساند.

سوالات آزمون SAT در دو بخش مطرح می‌شود و۴۰۰ تا ۱۶۰۰ امتیاز دارد. متقاضی برای کسب امتیاز مناسب باید به سوالات بخش‌های مختلف SAT پاسخ دهد.بخش اول، قسمت شفاهی (شامل درک مطلب، نگارش و زبان) و بخش دوم،قسمت ریاضیات: که هر دو بخش نمره ای میان 200 تا 800 دارند و نمره کل بین 400 تا 1600 خواهد بود.

قیمت آزمون SAT

نرخ رسمی آزمون ست ۶۰ دلار هزینه ثابت و ۴۷ دلار هزینه ی منطقه انتخابی است. در مجموع هزینه ی آزمون 107 دلار است. قیمت دلار تابع عرضه و تقاضای این ارز در بازار است و توسط سوی مراجع رسمی کشور اعلام می‌شود. شما می‌توانید با اطمینان با یکی از مناسب ترین قیمت ها و کارمزدهای موجود در آزمون ناتی ثبت نام کنید.

ثبت نام آزمون SAT

پرداخت هزینه آزمون SAT چه مراحلی را دارد؟

پرداخت هزینه ی آزمون ست در وبسایت داماهی‌پی با کوتاه ترین مراحل و در کمتر از 15 دقیقه به انجام می‌رسد. در صورتی که برای بار اول قصد استفاده از خدمات داماهی‌پی را دارید نکات زیر ممکن است کمک کننده باشد:

  • برای پرداخت هزینه SAT در داماهی‌پی اولین مرحله ثبت نام و انجام کامل مراحل احراز هویت است. کافیست مدارک هویتی خود را بارگزاری کنید و منتظر بمانید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن مدارک شما را تایید کنند.
  • پس از تایید حساب کاربری در قسمت سمت راست پنل کاربری خودتان پرداخت هزینه آزمون SAT را انتخاب کرده و اطلاعات مطابق با حساب کاربری خود را در وبسایت collegeboard.org وارد کنید. در نهایت روی گزینه ی پرداخت کلیک کنید.

نحوه ثبت نام آزمون SAT در داماهی پی

پرداخت هزینه آزمون SAT

ثبت سفارش و پرداخت

در منو سمت راستی پنل کاربری خود پرداخت هزینه آزمون SAT را انتخاب کرده، در صفحه جدید پس از مشخص کردن اطلاعات کاربری خودتان در وبسایت collegeboard.org بر روی گزینه ی ثبت و پرداخت کلیک کنید. پس از این مرحله به درگاه بانکی منتقل خواهید شد، با داشتن رمز دوم یک بار مصرف نسبت به پرداخت هزینه ی سفارش اقدام کنید.

پرداخت مستقیم هزینه آزمون ست

در صورتی که در درگاه پرداخت پرداخت شما موفقیت آمیز باشد، بلافاصله به پنل کاربری خود برگشته و منتظر بمانید تا هزینه ی آزمون شما در پنل کاربری خودتان در وبسایت SAT پرداخت شود. این مراحل ممکن است چند ساعت زمان ببرد.
ثبت سفارش خرید

سوالات متداول ثبت نام آزمون SAT

زمون SAT به عنوان یک آزمون ورودی برای قبولی در دانشگاه ها است و دانشجویان می توانند با شرکت در این آزمون و کسب نمره قبولی که برای هر دانشگاه متفاوت است، وارد دانشگاه شوند. این آزمون به رشته خاصی محدود نمی شود و برای قبولی در تمامی رشته ها می باشد. آزمون SAT یک آزمون استاندارد و جهانی است که به زبان انگلیسی برگزار می شود . با شرکت در این آزمون می توانید درخواست تحصیلی خود را برای دانشگاه های سراسر دنیا هم چون کشور های آمریکا، ترکیه، کانادا، استرالیا، انگلیس، نروژ و … ارسال کنید.

در گذشته آزمون SAT دارای دو نوع آزمون SAT و آزمون SAT Subject بود که داوطلب می‌توانست در هر دو آزمون یا یکی از این آزمون‌ها شرکت کند. اما امروزه SAT Subject یا SAT تخصصی حذف شده است و تنها آزمون SAT برگزار می‌شود. 

خیر، برای شرکت در آزمون SAT باید به مراکز برگزاری این آزمون در کشور های مختلف سفر کرد. متاسفانه این آزمون در ایران برگزار نمی شود اما این آزمون در بیش از هزار مرکز و در کشورهای مختلف مثل ترکیه، عراق، آلمان، کانادا و غیره برگزار می‌شود.

 
  • پرداخت هزینه ی آزمون با ریال.
  • پرداخت هزینه ی آزمون در کوتاه ترین زمان ممکن
  • پشتیبانی در تمامی مراحل خرید و پرداخت هزینه 

آزمون SAT هزینه ی معادل 107 دلار دارد.

آزمون ست حدودا 3 ساعت زمان می برد.

ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون ناتی در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام می رسد. در صورتی که از قبل در وبسایت داماهی پی حساب کاربری داشته باشید پرداخت هزینه در مدت زمانی کمتر از 3 ساعت انجام خواهد شد.

آزمون ست در اغلب کشور ها 5 سال اعتبار دارد اما در ترکیه اعتبار 2 ساله دارد.

تمامی خدمات ارائه شده در داماهی پی، به صورت آنلاین و غیرحضوری به انجام می رسد و کاربران گرامی نیازی به مراجعه حضوری ندارند.

شما می توانید در طول فرایند خرید در هر زمان با همکاران ما در واحد پشتیبانی داماهی پی ارتباط گرفته و سوالات احتمالی خود را با ما در میان بگذارید.

کاربران می توانند از طریق ارسال تیکت، تماس تلفنی و ایمیل با ما در ارتباط باشید.

شروع فرآیند ثبت نام آزمون ست جهت ثبت نام در دانشگاه های ترکیه

برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.